Hafız serbest, Davies 4 gün daha tutuklufeaturedGazimağusa’da polisin ‘Gökkuşağı-2’ operasyonunda uyuşturucudan yakaladığı yabancı uyruklu 2 kişiden 1’inin suçla bağlantısı olmadığı tespit edildi.

Sedef BOŞNAK 

Gazimağusa’da narkotik ekiplerinin, yarım kiloya yakın uyuşturucu maddeyle yakaladığı yabancı uyruklu 2 kişiden 1’inin suçla bağlantısının bulunmadığı tespit edildi ve serbest bırakıldı.

Sheza Hafız’ı şartsız serbest bırakan polis, “uyuşturucu  madde alma, verme ve tasarruf” suçundan tutukladığı  Opribo Michael Davies aleyhine mahkemeden 4 gün ek tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Aysu Çakan Alakan huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, narkotikte görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy, meseleyle ilgili gelişmeleri mahkemeye aktardı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlıların, alınan ihbar üzerine, 16 Kasım’da, Gazimağusa’da bir apartmanda tespit edilip tutuklandığını belirtti ve konu ikametgahta, zanlıların huzurunda, 20.15-21.00 saatleri arasında arama gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Hüseyin Özdesoy, ikametgahın mutfağında ve yatak odasında, renkli  küçük hediye paketleri içerisinde satışa hazır vaziyette yaklaşık 420 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 9 bin 805 TL ile 10 Euro nakit parayı bulup emare zapt ettiklerini hatırlattı.

Özdesoy, her iki zanlının tutuklanmasından sonra yaptığı araştırmada, Sheza Hafız’ın suçla bağlantısı bulunmadığının tespit edildiğini ve şartsız salıverildiğini dile getirdi.

Tanık polis, zapt ettiği emareleri  incelenmesi için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı ve maddelerin muhafazasında kullanılan materyallerin gönderildiği  Parmak İzi Şubesi’nden henüz bir rapor temin edemediğini ifade ederek, çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini belirtti.

Polis, mahkemeden, soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Aysu Çakan Alakan, tahkikatın selameti için Opribo Michael Davies’in 4 gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Hafız serbest, Davies 4 gün daha tutuklu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir