Güzelyurt esnafı destekleniyorfeatured


Güren TİLKİ

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği arasında, ‘Esnaf ve hizmet sektörüne yönelik teminat programı’ protokolü imzalandı.

Güzelyurt Otel’de imzalanan protokole, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı Ulus Ese ve Halk Bank KOBİ Müşteri İlişkileri Yetkilisi Doğan Tüzün imza koydu.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, esnafın, ekonominin temel taşı olduğuna dikkat çekerek, küreselleşen dünyada esnafın kendini güçlendirmesinin önemine vurgu yaptı.

Atun, 2009 ile 2016 arasında 6 bin 500 esnafın, yaklaşık 900 milyon TL’lik kredi kaynağından faydalandığını belirtti. Hükümet olarak Güzelyurt’a büyük önem verdiklerine de işaret eden Atun, 19 Eylül’de bölge için yeni bir hibe programının tanıtımını yapacaklarını açıkladı.

Atun, Güzelyurt bölgesinin sanayi sitesi ihtiyacı konusunda da çalışmaları olduğunu kaydederek, 2017 yılında da Güzelyurt’ a özel programlar planladıklarını söyledi.

İmza törenine katılan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst de Güzelyurt’taki gelişmelerden bahsederek, hep birlikte daha ileri gitmek için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da Güzelyurt’un yıllardır ihmal edilmiş yapı içerisinde gelişimini sürdürdüğünü belirterek, bölgeye daha fazla yatırım ve sahiplenmeyle kendi ayakları üzerinde duran bir kent yaratılabileceğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Güzelyurt esnafı destekleniyor

Yorumlar kapalı.