Güney Afrika’daki amcasından miras kaldığını söyledi, 2 kişiyi dolandırdıfeaturedKendisine Güney Afrika’daki amcasından 16 milyon Euro’nun üzerinde bir meblağ miras kaldığını, “Paralimni Gençler Birliği” (PGB) isimli futbol kulübünü satın alarak başkanı olmak istediğini söyleyen 32 yaşındaki bir Kıbrıslı Rum, eski uluslararası futbolcuyu ve bir avukatı dolandırdı.

Politis ve diğer gazetelere göre, adı belirtilmeyen “sahte yatırımcı”, eski profesyonel futbolcuya, kendisine miras kaldığını, bu paranın çok yakında eline geçeceğini söyledi.

Eski futbolcuya PGB’ye 300 bin Euro yatırım yapmak istediğini, miras eline geçince ödemek üzere bu meblağı bankadan kredi olarak alacağını ve kredi başvurusunu onaylamasını beklediğini söyledi. İkna etmek için “Alpha Bank” çalışanı gibi gösterdiği üçüncü bir kişi ile telekonferans bile yaparak kandırdığı eski futbolcudan 36 bin Euro aldı.

Takımın devri için imza aşamasına gelindiğinde PGB’den, “yatırımcının” verdiği çekleri netleşmeden devir yapılamayacağını öğrenen eski futbolcu, dolandırıldığını anladı.

Dolandırıcı, Güney Afrika’daki amcasından miras kaldığını kendisine Limasol’daki büyük bir avukatlık bürosunda çalışan Yannis isimli bir avukatın bildirdiğini söyleyerek kandırdığı bir kadın avukattan da bankadan kredi çekmek için teminat göstermek gerekçesiyle, PGB’nin çalıştığı bir bankadan alacağı 200 bin Euro ödenek eline geçtiğinde iki katını iade edeceğini söyleyerek 10 bin Euro aldı.

Habere göre 32 yaşındaki sahte yatırımcı pazartesi günü yakalandı ve hakkında 6 gün tutukluluk emri alındı. Polis tarafından yapılan araştırmada, Alpha Bank’ın personeli olarak gösterilen şahsın banka ile herhangi bir bağlantısı olmadığı, Limasol’daki büyük avukatlık ofisindeki Yannis isimli avukatın sahte yatırımcıyı tanımadığı ve herhangi bir miras bildirimi yapılmadığı ortaya çıktı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Güney Afrika’daki amcasından miras kaldığını söyledi, 2 kişiyi dolandırdı

Yorumlar kapalı.