Gürcafer: En büyük şanssızlığımız siyasetteki iniş – çıkışlardırfeatured


Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Merkez Binası Şevket Abohorlu Konferans Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında, Birliğin yönetici ve üyelerine, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yapmış olduğu antlaşmalar çerçevesinde yaratılan Finans Programları ve 16 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenmesi planlanan “Kıbrıs Fuarı ve Tanıtım Günleri” hakkında bilgi verdi.

Gürcafer: Birgün devamlılık sağlanacak inancı ile yola devam ettik

Toplantıda, inşaat sektörünün ülke ekonomisindeki yerinden bahseden KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, sektörün geliştirilerek disiplinize edilmesi için uzun süredir çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Birliğin yaptığı çalışmalar arasında Ankara kaynaklı ihalelerin Kıbrıs’ta açılmasının da bulunduğunu söyleyen Gürcafer, çalışmalarının hayata geçmesi için hükümetten destek istedi.

“En büyük şanssızlığımız siyasetteki iniş – çıkışlardır” diyen Gürcafer, siyasetteki iniş – çıkışların yapılan programlarda sıkıntılar yaşanmasına neden olduğunu ancak Birlik olarak, birgün devamlılık sağlanacağı inancı ile yollarına devam ettiklerini ifade etti.

Kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi yaratılması gerektiğini vurgulayan Gürcafer, bu noktada inşaat sektörünün önemine değindi.

Atun: Bitirilemeyen yapılar tamamlanacak

Gürcafer’in konuşmasının ardından, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Bakanlığın faaliyetleri, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yapmış olduğu antlaşmalar çerçevesinde yaratılan Finans Programları ve 16 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenmesi planlanan Kıbrıs Fuarı ve Tanıtım Günleri hakkında bilgi verdi.

Yarım kalmış, bitirilemeyen yapıların tamamlanmasına ilişkin çalışmaları tamamlayacaklarını söyleyen Atun, hem yarım kalmış binaların tamamlanmasını hem de fon oluşturulması ve finansman kaynağı sağlanarak tıkanık yapıların bitirilmesini hedeflediklerini belirtti.

“Yapsat sektörü, fuar teşvikleri kapsamına alınacak”

KKTC’nin iş dünyasının Türkiye iş dünyası gezilerine katılımı konusunda adımlar attıklarını anlatan Atun, bu gezilerin iş dünyamızın önemli fırsatlar yakalamasına olanak sağlayacağını anlattı.

16 Kasım tarihinde İstanbul’da düzenlenmesi planlanan “Kıbrıs Fuarı ve Tanıtım Günleri” hakkında bilgi veren Atun, “Bu fuar Bakanlığımız organizasyonu ve T.C. Ekonomi Bakanlığı himayelerinde gerçekleşecek. Fuarda sanayi, turizm, eğitim ve inşaat sektörlerimiz yer alacak. Bu fuar kendi pazarımızı Türkiye’ye tanıtmak açısından önemli fırsat olacaktır” dedi.

Yapsat sektörünü de Fuar Teşvikleri kapsamına almayı planladıklarını anlatan Atun, KTİMB yetkililerine bir fuar seçmelerini ve seçilen fuara finansman sağlamayı önerdi. Atun, bu fuarda istenilen başarıya ulaşılması halinde, çalışmaları genişleterek sürdüreceklerini kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gürcafer: En büyük şanssızlığımız siyasetteki iniş – çıkışlardır

Yorumlar kapalı.