Grammy adayı Meryl Streep EGOT unvanına bir adım daha yaklaştıfeatured
Oscar ve Emmy ödüllü oyuncu Meryl Streep, 2024 Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi. Ödülü kazanması halinde EGOT unvanı kazanmasına bir adım dkalmış olacak.

Gelecek yıl 67’ncisi düzenlenecek olan Grammy Ödülleri’nin adayları dün akşam açıklandı. SZA, 9 adaylıkla, en fazla ödülü toplamaya en yakın isim olurken; Taylor Swift, Olivia Rodrigo, Boygenius, Miley Cyrus, Jon Batiste, Victoria Monét ve Billie Eilish diğer öne çıkan adaylar oldu.

Grammy adayları arasında bir isim var ki en dikkat çekenlerden biri. Oscar’lı ünlü oyuncu Meryl Streep, “En İyi Sesli Kitap, Anlatım ve Hikaye Anlatıcılığı” dalında Grammy’ye aday gösterildi. 74 yaşındaki Amerikalı oyuncu, bu adaylığını çocuk klasiği “Charlotte’s Web” kitabındaki seslendirmesi nedeniyle aldı.

Üç kez Oscar, üç kez de Emmy ödülü kazanan Streep, bugüne dek hiç Grammy ve tiyatronun en iyilerinin seçildiği Tony ödülü almadı. Ünlü oyuncu Grammy’yi kazanması haline EGOT unvanını almaya bir adım daha yaklaşmış olacak.

EGOT NEDİR?

EGOT; Emmy, Grammy, Oscar ve Tony ödüllerinin baş harflerinden oluşuyor ve televizyon, müzik, sinema ve tiyatro sanatının en saygın dört ödülünden hepsini kazanmış olan insanlar için verilen bir unvan. Sanat dünyasında EGOT sahibi olmak, şov dünyasında fark yaratmak olarak değerlendiriliyor. Bugüne dek Audrey Hepburn, Mel Brooks, John Legend, Whoopi Goldberg gibi isimler EGOT unvanı aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Grammy adayı Meryl Streep EGOT unvanına bir adım daha yaklaştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir