Gönyeli’de park halindeki araçları soyan hırsızın 52 gündür kaçak olduğu belirlendifeatured


Gönyeli’de kaybedilen bir çanta ve park halindeki iki araçta meydana gelen üç ayrı hırsızlık meselesiyle ilgili tutuklanan J.H.K. isimli zanlı teminat duruşmasına çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

 

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de kaybedilen bir çanta ve park halindeki iki araçta meydana gelen üç ayrı hırsızlık meselesinin zanlısı olarak tutuklanan yabancı uyruklu J.H.K. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve   yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Serkan Numan’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Numan, zanlının 17-18 Ocak 2024 tarihleri arasında, Gönyeli’de bir ikametgâhın önündeki kaldırım üzerinde park halinde bulunan C.N.’ye ait salon araç içerisinden 35 bin TL değerinde I-Pod, 110 sterlin, 220 dolar ve bir adet çeyrek altını çaldığını kaydetti.

   Numan, zanlının 20 Ocak’ta yine Gönyeli’de bir şahıs tarafından sokak içerisinde düşürülen çantada muhafaza edilen 2 adet altın nişan yüzüğünü çaldığını mahkemeye aktardı.  

   Polis memuru Serkan Numan, zanlının 22 Ocak’ta, Gönyeli’de bir ikametgahın önündeki kaldırım üzerinde park halinde bulunan N.G.’ye ait salon araç içerisinde muhafaza edilen toplam bin Euro ile 3 bin TL nakit para ve 4 adet KKTC Devlet Piyangosu’nu çaldığını kaydetti. 

   Numan, zanlının 23 Ocak tarihinde tutuklandığını, gönüllü ifadesinde suçlarını kabul ettiğini ve evinde yapılan aramada çalınan eşya ve paraların çoğunun bulunduğunu anlattı.

   Soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının 52 gündür KKTC’de ikamet izinsiz olduğunu belirten Numan, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gönyeli’de park halindeki araçları soyan hırsızın 52 gündür kaçak olduğu belirlendi

Yorumlar kapalı.