Güngördü: ‘Kahverengi alanların tümü maviye çevrildiyse, çok büyük sıkıntılar yaşayacağız.’featured


Girne 2. bölge emirnamesi değişikliğinin resmi gazetede yayınlanarak yürülüğe girmesiyle ilgili konuşan Güngördü, bu değişikliğin, bugüne kadar yapılmış olan emirname değişiklikleri içerisinde en sancılısı olduğunu belirtti.

Girne belediyesinin görüşünün oratad olduğunu ve imar planını savunduğunu söyleyen Güngördü, yaşanan bu süreçte halkın istek ve tepkilerini dile getirmeye çalıştıklarını ifade etti. 

Girne ve Çatalköy belediyelerinin, Şehir Planlama Dairesi ile birlikte her iki bölgeyi kapsayacak şekilde bir imar planı hazırladıklarını ve bu imar planı için maddi manevi birçok emeğin harcandığını belirten Güngördü, ‘Girne ve Çatalköy belediyelerinin söylemek istediği tek bir şey vardır, bizim imar planı sürecimizi engellemesinler, imar planı sürecimize devam edelim.’ dedi.

Güngördü konuşmasının devamında şunları söyledi: ‘Emirname sürecinde çok büyük değişiklikler olduysa, Karşıyaka’dan Esentepe’ye kadar olan bölgede çok katlı binalara izin verildiyse ve kahverengi alanların tümü maviye çevrildiyse, çok büyük sıkıntılar yaşayacağız.’ 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Güngördü: ‘Kahverengi alanların tümü maviye çevrildiyse, çok büyük sıkıntılar yaşayacağız.’

Yorumlar kapalı.