Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev yapıldıfeaturedKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) ile Kamu İşçişleri Sendikası (KAMU-İŞ), bugün Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde iki saatlik grev ve basın açıklaması yaptı.

Sendikalar, istihdam sorunları ve dairede çalışan bir personelin yaşanan personel eksikliğine rağmen başka bir bölgede görevlendirilmesini protesto etti. Personel eksikliğinin giderilmemesi halinde eylemlerin artarak devam edeceği uyarısında bulunuldu.

Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki basın açıklamasını, KAMUSEN Başkanı Metin Atan, KTAMS Başkanı Güven Bengihan ve KAMU-İŞ Başkanı Ahmet Serdaroğlu yaptı.

Müdürden açıklama

Öte yandan Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Tahir Serhat da basın açıklaması sırasında söz alarak,  görevlendirmenin Lefkoşa’daki Emeklilik Servisinde yaşanan personel eksikliğini gidermek amaçlı yapıldığını, “keyfi bir görevlendirme” olmadığını söyledi. Merkezde yer alan ve emeklilerin maaşlarıyla ilgili olan serviste personel sıkıntısı nedeniyle işlemlerin geciktiğini dile getiren Serhat, “Görevlendirme partizanlıktan değil, personel eksikliğini gidermek için yapıldı” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev yapıldı

Yorumlar kapalı.