Girne Belediyesi: İddialar gerçek dışıdır!featured


Girne Belediyesi tarafından 79 yaşındaki Mehmet Gürtunç’un hayatını kaybettiği kazada trafik ışıklarının arızalı olduğu yönündeki iddialara yanıt verildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Kazanın yaşandığı Girne Çevre Yolu trafik ışıklarının kontrolü Karayolları Dairesi ve daireye bağlı birimler tarafından yürütülmektedir. Girne Belediyesi veya Bel-Paz Ltd.’in bahsi geçen trafik ışıklarına herhangi bir şekilde müdahale etme hakkı, kesin ve net olarak yoktur!” denildi.

Açıklamada, “Ancak ne yazık ki bazı basın yayın organları ve bu organlarda yazı yazan kişiler, ortaya koydukları iddialar ile ilgili tarafların görüşünü almak yerine, yargısız infaz yapma yolunu seçmiştir. Bu tutum ülkemizde gittikçe büyüyen ve kronikleşen bir hastalık halini almıştır” ifadelerine yer verildi.

“Ne yazık ki mesele halkın doğru bilgi alma hakkının korunmasından çok, gündem yaratmak meselesine dönüştürülmüş ve bu bağlamda hiçbir vicdan gözetmeksizin hareket edilmiştir” denilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Girne Belediyesi olarak halkın doğru haber alma hakkını ihlal eden bu tür yayınlara riayet edilmemesi ve kamuoyunun yanlış yönlendirilmesi nedeni ile ilgili yayın organlarını kınıyor ve ilgili yayın organlarını kamuoyunu doğru bilgilendirmeye davet ediyoruz!”

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Girne Belediyesi: İddialar gerçek dışıdır!

Yorumlar kapalı.