GİKAD’dan ‘Hoş Sohbet Bir Akşam’ buluşması…featured


Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) tarafından düzenlenen ‘Hoş Sohbet Bir Akşam’ buluşması yarın gerçekleştirilecek.

HHI Sağlık Beslenme Uzmanı ve Raw Food Şef Elçin Oflaz ile “Sürdürülebilir Akıllı ve Sağlıklı Yaşam” adlı buluşma Eziç Lefkoşa’da 18.00-20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Elçin Oflaz kimdir?

Uzun yıllar yaşadığı New York’ta psikoloji eğitimi görmüştür. Dünyaca ünlü Hippocrates Sağlık Enstitüsü Sağlık ve Beslenme Eğitmeni Programı’nı tamamlayan Elçin Oflaz, raw food konusunda eğitmen ve şeftir. Aynı zamanda on yıla yakın bir süre New York’ta yoga terapisti olarak çalışmıştır.

Onsekiz sene sonra 2011 yılında New York’tan, büyüdüğü şehir olan İstanbul’a dönen Oflaz, bilgilerini paylaşmak için yemek ve beslenme atölyesi eğitmenliğine üç sene kadar The LifeCo Istanbul Detox and Well -being Center’da devam etti. Amerika’da nasıl büyük şehirlerde birçok vegan restoran varsa, Türkiye’ye geldiği tatiller sırasında da raw food bulabilmeyi çok arzulamış, hatta gittiği restoranlarda şeflere tarifler vermiştir.2013 başında tanınmış restoran zincirinden aldığı teklif üzerine Nisantaşı City’s Mahalle’de Organik Raw Mutfağı başlatıp çok istediği bir fırsatı bulmuş oldu. Amacı İstanbullulara, bilhassa sağlıklı yemek isteyen, gluten alerjisi olan ya da insülin direnci olup yoğun tempoda yaşayan şehirlilere organik, canlı, pratik ve lezzetli yemekler yiyebilecekleri bir mekan sunmaktı. Kendi karışımı olan Sexy Green Juice bu restoranlarda en çok satanlar listesinde yer almıştır. Bir süre sonra ayrılıp, sağlık ve beslenme danışmanlığı konusuna ağırlık vererek kişisel seanslar ve Grup Detoks programları organize etmeye başlamıştır.

Eğitimleri ve detoks programları sadece çiğ yemek öğrenimi (raw food classes) içermekle kalmayıp aynı zamanda sağlıklı yaşam, yoga ve ‘super foods’ gibi anti-aging tarifleri ve eğitimini de içerir. Kanser, diyabet, yüksek tansiyon gibi günümüzde sayıları gittikçe artan kronik, ancak önlenebilir hastalıklardan canlı, yüksek enzimli yiyecekler tüketerek ve yoga yaparak nasıl korunabileceğimize, kendimizi pozitif düşünce ve hayat biçimiyle nasıl iyileştirebileceğimize dair bilgiler vermektedir.

Bireysel zayıflama ve sağlıklı beslenme danışmanlığı dışında kurumsal şirketler, otel ve restoranlara sağlıklı yaşam eğitimi ve menüler sunmaktadır. Danışmanlık yapmış olduğu kurumlar arasında William & Sonoma NYC, Nike TR, Mıcrosoft TR, Marsh Sigorta, Garanti BBVA, SIEC Binicilik Kulübü, Grey Ajans, Grohe ve Arçelik gibi markalar yer almaktadır. Aynı zamanda Bilgi üniversitesi Gastronmide de raw food konusunda dersler vermiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
GİKAD’dan ‘Hoş Sohbet Bir Akşam’ buluşması…

Yorumlar kapalı.