Geleceğimiz sahada ter döküyor



featured


ÖZEL HABER

Ahmet OGAN

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından ikinci kez düzenlenen Red7Oil U14 Ligi hafta sonu oynanan karşılaşmalarla devam etti.

Red7Oil U14 liginde 45 takım, 5 grupta mücadele ederken, 5 grupta oynanan 19 maçla mücadele devam ediyor.

Red7oil U14 liginde oynanan 6. Hafta maçlarında 6 maçı ev sahibi takımlar, 12 maçı deplasman takımları kazanırken, 1 maçın beraberlikle sonuçlandı.

 

45 Takım Mücadele ediyor

Red7Oil U14 ligine Aksa süper ligde mücadele eden takımlardan 16 takım, Aksa 1. Liginden 12 takım, Digitürk Kıbrıs Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1. Liginden 9, BTM 2. ligden 8 takımdan oluşan toplam 45 takım mücadele ediyor.

 

Grup Liderleri

Red7Oil U14 liginde oynanan beş grupta altıncı hafta sonuçların ardından 1. grupta Binatlı, 2. grupta Çetinkaya, 3. grupta Doğan Türk Birliği, 4. grupta Miracle Değirmenlik, 5. grupta Mağusa Türk Gücü altıncı haftayı lider kapattı.

 

Tek Devreli Lig

Red7Oil U14 (14 yaş altı) liginde 2023-2024 futbol sezonunda 2010-2011-2012 doğumlu futbolcular katıldığı ligde, 5 grupta dokuzları takımlar tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda gruplarında, ilk üç sırayı alan takımlar, en iyi dördüncü takım son 16 turuna kalacak.

 

7. Hafta Maçları

Red7oil U14 liginde gruplarda yedinci hafta karşılaşmalar 4 Mayıs Cumartesi, 5 Mayıs Pazar günü 5 grupta 19 maç ile devam edilecek.

18-19 Mayıs 2024 tarihlerinde sona erecek Red7oil U14 grup aşamasının ardından 2. tur, çeyrek final, yarı final ve final maçları oynanacak.

Ligde U16 Ligi kuralları geçerli olan, karşılaşmalar 35’er dakikalık iki devre halinde oynanıyor. Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Red7oil U14 liginde altıncı haftada alınan toplu sonuçlar, oluşan puan durumu ve gelecek haftanın programı şöyle oluştu.

Red7Oil U14 Ligi’nde 6. Haftada alınan toplu sonuçlar şöyle;

1. GRUP
Zümrütköy-Baf Ülkü Yurdu 5-0
Gayretköy-Serhatköy 0-7
M. Hacıali Yılmazköy-Yalova 0-7
Binatlı-Lefke 1-5

2. GRUP
Gönyeli-Doğukent 10-0
Yenicami-Göçmenköy 0-2
Hamitköy-Küçük Kaymaklı 0-8
T. E.Dikmen Gücü-C. B. Gençlik Gücü 0-4

3. GRUP
Doğan Türk Birliği-Ozanköy 4-0
Karşıyaka-Lapta 3-2
Girne Halk Evi-Alsancak Yeşilova 0-4
Düzkaya-Türk Ocağı 1-6

4. GRUP
Tuzlaspor-Miracle Değirmenlik 1-5
Civisil-Taşkent 0-3
Dörtyol-Cihangir 1-1
Mesarya-Vadili 0-5
5. GRUP
Mehmetçik-Ünimar Maraş 7-1
N. Dipkarpaz 1461 İskele T. 0-5
T. H. Dumlupınar-Z. E. Yenierenköy 8-0
Yeniboğaziçi-Mağusa Türk Gücü 0-7
1. GRUP
4 Mayıs Cumartesi
Binatlı-Zümrütköy
Yalova-Lefke
5 Mayıs Pazar
Baf Ülkü Yurdu-Gayretköy
M. Hacıali Yılmazköy- T. Ersalıcı Tepebaşı

2. GRUP
4 Mayıs Cumartesi
Çetinkaya-T. Ersalıcı Dikmen Gücü
Hamitköy-Gönyeli
5 Mayıs Pazar
Küçük Kaymaklı-Yenicami
China Bazaar Gençlik Gücü-Doğukent
(Göçmenköy bay)

3. GRUP
4 Mayıs Cumartesi
Düzkaya-Girne Halk Evi
Lapta-Doğan Türk Birliği
Ozanköy-Alsancak Yeşilova
5 Mayıs Pazar
Türk Ocağı-Karaoğlanoğlu
(Karşıyaka bay)

4. GRUP
4 Mayıs Cumartesi
Vadili-Mıracle Değirmenlik
5 Mayıs Pazar
Cihangir-Civisil
Dörtyol-Tuzlaspor
Taşkent-Türkmenköy
(Mesarya bay)

5. GRUP
4 Mayıs Cumartesi
Ünimar Maraş-Northernland Dipkarpaz
1461 İskele Trabzonspor-Pera L. Gençler Birliği
5 Mayıs Pazar
Mehmetçik-Yeniboğaziçi
Zella Estate Yenierenköy-Mağusa Türk Gücü
(Tremeşeli H. Dumlupınar bay)

(Karşılaşmalar saat 10.00, 17.30 da oynanacak.)

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Geleceğimiz sahada ter döküyor

Yorumlar kapalı.