Gazete denilince akla KIBRIS gelirfeatured


11 Temmuz 1989’da “Doğru Ses, Doğru Söz, Doğru Haber” sloganıyla yayın hayatına başlayan KIBRIS gazetesine 34 yıldır güç veren vatandaşların gazete hakkındaki düşünceleri gurur verici

 

Emine Gül ÖZER / Sedef BOŞNAK

KIBRIS gazetesi bugün 35’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

11 Temmuz 1989 yılında iş insanı Asil Nadir tarafından kurulan KIBRIS Gazetesi, haftalık İngilizce gazete Cyprus Today, KIBRIS FM ve KIBRIS TV ile ülkenin en büyük ve en etkin medya kurumu oldu.

“Doğru ses, doğru söz, doğru haber” sloganıyla kurulduğu günden bu yana en çok satılan gazete olma başarısı gösteren KIBRIS gazetesi, ilkeli yayıncılıktan asla taviz vermeyen halktan aldığı güç ile yoluna devam ediyor.

KIBRIS muhabirleri 34 yıldır KIBRIS Gazetesini zirvede turan Kıbrıs Türk halkına ‘KIBRIS Gazetesini’ sordu..

Gazete KIBRIS’tır” diyen okurlar, çıktığı günden bu yana KIBRIS Gazetesi aldıklarını söylüyor. Gazetenin içeriğinden memnuniyet getirenler olduğu gibi öneriler de yapan okurlar, Hiç şüphesiz gazete deyince, insanın ilk aklına KIBRIS Gazetesi gelir” ifadesini kullanıyor.

Esnaf için de KIBRIS Gazetesi olmazsa olmaz… “Müşteriler KIBRIS’ı görmezse kızıyor” diyen esnaf ve vatandaşlar KIBRIS gazetesinin 35’inci kuruluş yıldönümünü kutladı.

 

 

Vatandaş ne dedi

 

Orbay Kılıç

“Gerçekçi olarak şunu söylemek istiyorum. Kendimi bildim bileli bu gazeteyi okuyorum.. KIBRIS gazetesini okumayı çok seviyorum.. Kardeş Ocağı’nın başkanıyım aynı zamanda. Birkaç gazeteye de aboneyiz.. Gazete okumaya başladığımda öncelikle KIBRIS’tan başlıyorum, diğer gazeteleri sonraya bırakıyorum. Dış haberleri okumak beni çok keyiflendiriyor. Narkotik, kaza gibi haberleri çok okumayı sevmiyorum açıkçası..”

Mehmet Şemsi Akanyeti

“Çıktığı günden beri KIBRIS gazetesini çok severek okuyorum. Çünkü benim de dolaylı olarak bazı sayfalara röportajlarımla katkım olmuştur. Bazı köşe yazarlarının yazılarını okumayı çok seviyorum.. Sadece bir kaç eleştiride bulunabilirim.. Eskiden kültür-sanat ve spor sayfası daha zengindi.. Dünyada 35’in üzerinde spor dalı var, biz hep ayak topuyla dönüp duruyoruz. Örneğin satrançı daha çok görmek istiyorum gazetenin spor sayfasında..”

Yusuf Ziya Hocanın

“Gazetenin hayırlı yılları olsun, nice nice yıllara uzansın.. KIBRIS gazetesi, Kıbrıs çapında en olgun gazete olarak bilinir ve bu gazete her yerde okunur. Gazetenin içeriği çok zengin… Makaleler var, dış haberler, iç haberler, dış haberlerin yorumu var, bu yorumculardan da çok iyi yorum yapanlar var. Gazeteyi okuyan biri doyar bunları okuyarak.. Yazarları aşağı yukarı aynı görüşte, aynı frekanstan yazı yazıyorlar. Bir zümre için çok iyiydi ama değişik görüşte olan insanlara da yer verilirse, daha güzel ve renkli olur diye düşünüyorum. Bu benim görüşümdür. Ama ben KIBRIS Gazetesi’ni okumaktan zevk alıyorum. Gazete alınacaksa, ilk KIBRIS alınır ve okunur..”

Fevzi Beyar

“Ben KIBRIS gazetesinde yetişmiş ve çalışmış biriyim.. Kıbrıs’ta en iyi, en çok okunan gazetedir. Magazin ve spora eskisine nazaran daha az yer veriliyor. Özellikle gençler bu konulara yoğunlaşıyor, bakmayın biz ihtiyarların siyaset okuduğuna..KIBRIS en iyi gazetedir evet ama en iyinin iyisi olmalı.. Ama yine de KIBRIS gazetesi bir numaralı gazetedir.. Gazete deyince, insanın ilk aklına KIBRIS Gazetesi geliyor hiç şüphesiz..”

Erdal Yücelt

“İmkan olsaydı, 36 yıldır okuyorum derdim ama 35 yıldır okuyucuyum.. İlk çıktığı günden bu yana.. Neden okuyorsun derseniz, doyurucu haberleri var.. Hem iç, hem de dış haberleri, hatta magazin konusunda dahi doyurucu haberleri var.. Makaleler, fikir yazıları oluyor arada onlardan da faydalanıyoruz.. Dolayısıyla KIBRIS gazetesi yayınlanmaya başladığından beri, adada, kendi alanında bir boşluğu doldurdu.. Sırasında acımasız tenkitleri de var gazetenin, gocunanlar arada eleştiriyorlar. Ama o da lazımdır. Her şeyin iyi tarafına değil, bardağın boş tarafına da bakacaksın ama daima bardağın dolu tarafını göreceksin..”

Ekrem Barkın Eldemir

“Mağusa Kaleiçi’nde 2014 yılından beridir cafe işletiyorum. Bir sandviççide olmazsa olmaz iki şey vardır. Biri KIBRIS gazetesi, diğeri garga suyu. İnternet gazetesinin yaygınlığından ilk okunmaz diye tedirgin olmuştuk; ancak talep gün geçtikçe arttı. Alınmadığında kızanlar dahi var. Okuyucu yazılı basından ayrı bir keyif alıyor. Gazete, müşteriler arasında bir sohbet aracı dahi oluyor. Bir gazeteyi cafeye gelen yüzlerce kişi okuyor. Kaliteli yayıncılık yapan gazetenin kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Hasan Özbil

“62 yaşındayım, kendimi bildim bileli KIBRIS’ın okuyucusuyum. Kaleiçi’nde 30 yıldır cafe işletiyorum. KIBRIS, halkın sesidir. Gazetede özel haberler de oldukça kaliteli. Okuyucuyu memnun eden bir gazete, yayın hayatında nice başarılar dilerim.”

Mehmet Bakar

“Geçmiş yıllara oranla yazılı basını daha az takip ediyorum. İş yoğunluğu nedeniyle sosyal medya daha pratik geliyor. KIBRIS, ülkenin ve dünya gündemini okuyucuya tarafsız bir şekilde yansıtıyor. Bizlere haberleri en doğru, tarafsız ve hızlı şekilde ulaştıran gazetenin kuruluş yıl dönümünü kutlarım, nice seneler dilerim.”

Murat Yurtseven

“Yazılı basının öncüsü KIBRIS, ülkenin göz bebeğidir. Dünya ve ülke gündemi vatandaşlara en doğru şekilde aktaran KIBRIS’ın yayın hayatının uzun yıllar sürmesini temenni eder, gazetenin kuruluş yıl dönümünü kutlarım.”

Cüneyt Zerenman

“KIBRIS’ın okuyucusuyum. Sosyal medyadan da takipçisiyim. Gazetenin ‘Doğru, dürüst, tarafsız, ilkeli ve güvenilir haber’ ilkesiyle Kıbrıs Türkü’nün sesini uluslararası alanda duyurduğunu düşünüyorum. Gazetenin kuruluş yıl dönümünü kutlar, daha nice başarılara ulaşmasını temenni ederim.”

Ergün Yahat

“Yıllar önce muhabirlik yaptığım KIBRIS’ın 35’inci yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, daha nice 35 yıl yayın hayatı sürdürmesini temenni ederim. Birçok vatandaş gazete fiyatlarının yüksek oluşundan şikayetçi oluyor. Hayat pahalılığı ve artan maliyetleri göz önünde bulundurduğumuzda, gazetelerin satış fiyatlarının artış göstermesi doğaldır. Bir fincan kahvenin 30 TL’den satıldığı bir ülkede yerel bir gazetenin 20 TL olması çok normaldir.”

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gazete denilince akla KIBRIS gelir

Yorumlar kapalı.