Gardiyanoğlu: Bugün sonuç almak istiyoruzfeatured


Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2024 yılının ilk asgari ücretini belirlemek üzere toplandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, ilk olarak asgari ücret masasının geç toplanmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi. Asgari ücretin ocak ayından itibaren geçerli olacağını söyledi. Şubat’ta geçerli olmayacağını yönelik söylemlerin doğru olmadığını kaydeden Gardiyanoğlu, İşverenler Sendikası’nın 4 yeni temsilci gönderdiğini ve geçen hafta yeni üyelerini bildirdikleri için ancak bugün toplanabildiklerini ifade etti.

Meslek hayatına çalışan olarak başladığını daha sonra işveren tarafına geçtiğini bu nedenle iki taraftan da bakabildiğini vurgulan Gardiyanoğlu, iki tarafın talebi ve veriler ışığında görüşmeye başlanacağı kaydetti. .

Bakanlık olarak taleplerinin bugün sonuç almak olduğuna dikkat çekti. Masadan sonuç çıkmaması durumda son asgari ücret toplantısının Salı günü saat 10:00’ da gerçekleşeceğini söyledi. “Bakanlık olarak üzerimize düşen görevler var” diyen Gardiyanoğlu, prim destekleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bir bütçe çalışmamız olacak. Toplumsal uzlaşı toplumsal barışa en ihtiyacımız olduğu dönemden geçiyoruz. Umarım bu masadan oy birliği ile kalkarız” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
4
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Gardiyanoğlu: Bugün sonuç almak istiyoruz

Yorumlar kapalı.