Gardiyanoğlu: Birçok kişinin sendikalı hayata katılması en büyük hedeflerimden biridirfeaturedÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu KAMU-SEN Başkanı Metin Atan’ın eşlik ettiği , başkanlar kurulunu KKTC’de gerçekleştiren Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Konfedarasyonu Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli ve beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.
Çukutli konuşmasında , Türkiyenin en büyük Gıda sendikası olarak başkanlar kurulunu yeniden Kuzey Kıbrıs’ta yapmaktan mutlu olduklarını belirterek, fikir alışverişinde bulunmak adına ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlattı.
Bakan Gardiyanoğlu da konuşmasında asgari ücretin belirleneceği ciddi ve yoğun bir döneme girmek üzere olduklarını kaydederek , çalışma yaşamına dair bilgiler verdi.

 

GARDİYANOĞLU:“ TÜM İLÇELERDE SIKI DENETİMLER BAŞLAYACAK. GEREKLİ DİSİPLİN SAĞLANMAZSA HAKSIZ REKABETİN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ”

KKTC’de 17 değişik ülkeden çalışan olduğunu ifade eden Gardiyanoğlu , kayıtdışı sorununa dikkat çekti ve çalışma affının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.
Gardiyanoğlu , “Gerekli disiplin sağlanmazsa haksız rekabetin önüne geçilemez. Af ile birlikte tüm ilçelerde sıkı denetimler başlayacak.”dedi.
Sendikalar ile ilgili revizyon çalışması içinde olduklarını da dile getiren Bakan Gardiyanoğlu, birçok kişinin sendikalı hayata katılmasının en büyük hedeflerinden biri olduğunu vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gardiyanoğlu: Birçok kişinin sendikalı hayata katılması en büyük hedeflerimden biridir

Yorumlar kapalı.