Öfkeyle kalktı, zararla oturdufeatured


Meyil AVCAN

Arkadaşlarına uygunsuz mesajlar attığı gerekçesiyle tartıştığı kız arkadaşını, kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklanan Ümit İnak, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Zanlının 29 Temmuz tarihinde saat 00.00 raddelerinde, Çatalköy’de zanlıya ait evde, arkadaşlarına uygunsuz mesajlar attığı gerekçesiyle aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu kız arkadaşına hitaben “I will cut your throat, I will kill you and your family bitch” (boğazını keseceğim, seni ve aileni öldüreceğim o…pu) demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten polis, zanlının tutuklandığını ifade etti.

Polis, zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını, KKTC vatandaşı olduğunu, 4 yaşında kızı ve 7 yaşında erkek çocuğu olduğunu ve yazılı dava tebliğini kabul ettiğini kaydederek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat ve pasaport belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Öfkeyle kalktı, zararla oturdu

Yorumlar kapalı.

Öfkeyle kalktı, zararla oturdufeatured


Ahmet VAMIK

Girne’de ev sahibinin baskısına dayanamayıp kiracı olarak kaldığı eve kasıtlı olarak 10 bin 900 TL’lik hasar verdiği gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Kıral isimli zanlı aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
   Tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı, ülkede yasal statüsü bulunmadığı için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Öte yandan, zanlı avukatı, müvekkilinin müştekinin zararını karşılayacağını ve çalışma izni çıkaracağını dile getirdi.

 

“Yasal statüsü yok”
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Artan’ı tanık olarak dinletti.
   Zanlı Mehmet Kıral’ın ekim ayı içerisinde Girne’de meydana gelen “Kasti Hasar” ve “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunma” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Artan, ev sahibiyle sorun yaşayan zanlının, kiracı olarak kalmakta olduğu evi hasara uğrattığını dile getirdi.
   Kader Artan, zanlının, kiracı olarak kalmakta olduğu evin 7 adet pencere camını, 2 adet mutfak dolabını, 3 adet boy aynasını, 6 adet prizi, 4 adet oda kapısını, 1 adet klozeti, 2 adet lavaboyu, 1 adet avizeyi ve 1 adet bulaşık makinesini kırdığını ve evin duvarlarını boyadığını belirterek toplamda 10 bin 900 TL’lik hasara sebep olduğunu ifade etti.
   Tutuklanmasının ardından polise gönüllü ifade vererek suçunu kabul eden zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru Kader Artan, tutuklanmasının ardından yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 7 Eylül 2018 tarihinden beridir ülkemizde ikamet izinsiz olarak bulunduğunun tespit edildiğini dile getirdi.
   Ülkemizde şu anda yasal bir statüsü bulunmayan zanlının serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimali olduğuna değinen Kader Artan, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Öfkeyle kalktı, zararla oturdu

Yorumlar kapalı.

Öfkeyle kalktı, zararla oturdufeatured


Elmas TOKAY

Alsancak’ta geçtiğimiz hafta sonu, alkol tesiri altında bulunduğu sırada, tartıştığı büfe işletmecisi Nidai Köle ve büfe çalışanı Mesut Balkaya’yı öldürmek kastı ile yönetimindeki JL 983 plakalı su tankerini büfenin üzerine sürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Sabri Keskin ile ilgili polis soruşturması tamamlandı. Keskin, yargılanıncaya kadar serbest kalması için mahkemenin bağladığı 10 bin TL’lik nakdi teminatı yatıramadığı için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meselenin tahkikatını yapan polis memuru yeminli şahadet verdi.

Polis, Nidai Köle Büfe isimli işyerine JL 983 plakalı su tankeri ile giden zanlının ve orada büfe sahibi Nidai Köle çalışan Mesut Balkaya ile tartıştığını, zanlının, Köle ve Balkaya’ya hakaret ettikten sonra tankeri geri vitese takıp üzerlerine sürdüğünü söyledi.

Olayda yaralanan olmadığını ancak büfenin kapı, cam ve sandalyelerinin kırıldığını belirten polis memuru, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları, meselenin ciddiyetine dikkat çektikten sonra, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışının yasaklanması, kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut yapmasına emir verdi.

Asafoğulları ayrıca zanlı Keskin’in 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber iki kişinin de 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması emrini verdi.

Ancak Sabri Keskin teminat şartlarını yerine getiremediği için Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Öfkeyle kalktı, zararla oturdu

Yorumlar kapalı.