Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kutlayacaktıfeatured


Türkiye’den 282 adet patlangaç ithal eden M.Y üç günlük tutukluluğun ardından teminatla serbest bırakıldı

Emine UYSAL ÇALUDA

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kutlamak için Türkiye’den 282 adet patlangaç ithal eden M.Y üç günlük tutukluluğun ardından teminatla serbest bırakıldı.
“Kanunsuz Patlayıcı Madde İthali ve Tasarrufu” suçlarından tutuklanan zanlı M.Y. sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Ferhat Oruç’u dinletti.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Oruç, 22 Haziran 2024 tarihinde Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir polis ekibi tarafından alınan bilgide zanlının tasarrufunda kanunsuz patlayıcı madde olduğu öğrenildiği ve ayni gün saat 19.15 raddelerinde zanlının Gönyeli’de park halinde bulunan aracı içerisinde gerçekleştirilen aramada, bahse konu araç içerisinde kanunsuz olarak bulundurmuş olduğu toplam 222 adet Feza Torpil marka patlangaç ve 8 adet üzerinde Feza Torpil yazılı karton kutu tespit edildiğini ve suçüstü tutuklandığını anımsattı.
Oruç, konu patlangaçlar ve kutuların emare alındığı ve aynı gün görevli bir polis ekibi tarafından zanlının Girne’de bulanan ikametgahında mahkemeden temin edilen arama emri gereği huzurunda gerçekleştirilen aramada, ikametgahın yatak odasında komedin üzerinde 60 adet Feza Torpil marka patlangaç ve 2 adet üzerinde Feza Torpil yazılı karton kutu bulunup emare olarak alındığını söyledi.
Oruç, zanlının suçunu kabul edip, patlangaçları Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kutlamak için Türkiye’den ithal ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.
Oruç, soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak,30 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

9
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kutlayacaktı

Yorumlar kapalı.