Evren: ‘Yeni cezaevi yapımı konusunda bayramdan sonra açıklama yapacağız’featured
İçişleri Bakanı Kutlu Evren kabulde yaptığı konuşmada Merkezi Cezaevi konusunun sürekli gündeme geldiğini ve bu konuda göreve geldiği günden itibaren gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirtti.

Evren,  yeni cezaevi yapılması konusunda geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti’nden bir heyet geldiğini belirterek, gerekli görüşmelerin yapıldığını bayram sonrasında bu konuda detaylı açıklamalarda bulunacağını söyledi.

Evren, yeni cezaevinin hayat bulması ile birçok sorunun çözümleneceğini belirterek, sendikalara bu hassasiyetlerinden ötürü teşekkür etti. İçişleri Bakanı Kutlu Evren, KAMU-SEN ve KTAMS ile yaptığı görüşme neticesinde cezaevindeki sorunların bayram sonrası ivedi bir şekilde çözümlenmesi yönünde bürokratlarına gerekli talimatı verdi.

Bakan Evren, mevcut cezaevi binasının en acil sorunu olan su ve ısıtma sistemindeki sorunların giderilmesi için ihaleye çıkıldığını da belirtti. Evren,  yeni cezaevi yapılması konusunda geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti’nden bir heyet geldiğini belirterek, gerekli görüşmelerin yapıldığını bayram sonrasında bu konuda detaylı açıklamalarda bulunacağını söyledi.

Ahmet Kaptan: ‘Cezaevinde yatan mahkumların topluma kazandırılma noktasında cezaevi yeterli değil’

KTAMS adına başkan Ahmet Kaptan yaptığı konuşmada Merkezi Cezaevi’nde kangren haline gelmiş sorunların olduğuna dikkati çekerek, şu anki yapının sürdürülebilir olmadığını kaydetti.

Kaptan, Merkezi Cezaevi’ndeki görevlilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda görev yapmalarının mümkün olmadığına işaret ederek, Cezaevi’nde yatan mahkûmların da topluma kazandırılma noktasında Cezaevi’nin yeterli cevabı vermediğini belirtti.

Kaptan, İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in kendileriyle yaptığı görüşmeden memnun olduğunu dile getirirken yeni cezaevi binasının proje detaylarının bayarmdan sonraki günlerde netleşeceğini ve bu bilgileri kamuoyu ile de paylaşacağını söyledi.

Atan: ‘Yeniden ümitlendik’

KAMU-SEN Başkanı Metin Atan ise yaptığı konuşmada bina projesinin her dönem gündeme geldiğini dile getirerek, hükümetlerin sürekli değişime uğramasından dolayı inançlarını yitirdiğine dikkat çekti.

Atan, aralık ayı sonuna kadar yeni cezaevi projesinin ihaleye çıkacağı bilgisini almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, cezaevi konusunda Bakan Evren’in kendilerini memnun eden yaklaşımı ve sonuç odaklı çalışmasından dolayı yeniden ümitlendiklerini söyledi.

Metin Atan, bina sorununun çözümlenmesi halinde tüm sorunların da çözümleneceğini dile getirdi. Kısa ve orta vadeli projelerle yeni bina yapılana dek bir takım sorunların da çözümlenmesi gerektiğini dile getiren Atan, esas sıkıntının terfilerde yaşandığını ve cezaevinde idari kadro boşluğu olduğunu savundu.

Terfilerle ilgili sorunların bayram sonrasında ivedilikle görüşülmesi yönünde İçişleri Bakanı’nın gerekli talimatı vermesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Bakan Evren’e ilgisinden ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Evren: ‘Yeni cezaevi yapımı konusunda bayramdan sonra açıklama yapacağız’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir