Eski araba lastiklerini zula olarak kullandılarfeatured
Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nin (CÖŞ) rutin kontrolleri sırasında, tasarruflarındaki, içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 2 adet sarma sigarayı yok etmeye çalışan Ömer Ali Karakaya ve Erdoğan Karakaya kardeşler gözaltına alındı.

Polisin sorgulaması neticesinde zanlılardan Ömer Ali Karakaya, kısa bir süre önce temin ettiği 230 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin de yerini gösterdi.

Uyuşturucular, eski araba lastikleri içerisinde bulunarak emare alındı.

Tutuklanan zanlılar, dün, Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine 1’er günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis, 31 Ağustos 2016 tarihinde, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi tarafından, Akçakoca Sokak’ta, şüpheli vaziyette bulunan aracın yanına gidilerek araçta kontrol yapılmak istendiği sırada, zanlı 1 Ömer Ali Karakaya’nın elinde tutmakta olduğu içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 2 adet sarma sigarayı araçtan dışarıya attığını söyledi.

Polis memuru, bu olay üzerine her iki zanlının da tutuklandığını dile getirdi.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan bilgi ışığında, olay yerine gidilerek

zanlılar ve içerilerinde uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigaraların teslim alındığını belirten tahkikat memuru, zanlıların içerisinde bulundukları araç içerisinde yapılan aramada, aracın ön yolcu koltuğunda uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve aracın ön göğsünde bulunan cep içerisinde şeffaf naylon içerisinde bir miktar daha uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin ele geçirilerek emare alındığını bildirdi.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, mesele ile ilgili olarak zanlılardan yapılan sorgu esnasında, zanlı 1 Ömer Ali Karakaya’nın tasarruflarında bulunan uyuşturucu maddeyi 29 Ağustos 2016 tarihinde Lefkoşa’dan bir şahıstan aldıklarını beyan ettiğini dile getirdi.

Hüseyin Özdesoy, yine zanlı 1 Ömer Ali Karakaya’dan alınan bilgide, yine aynı gün Rum tarafından KKTC’ye, kendisine uyuşturucu madde geldiğini ve yeni hastane çevre yolunda bulunan eski araç lastiklerinin içerisinde olduğunu öğrendiklerini açıkladı.

Zanlı 1 Ömer Ali Karakaya ile konu yere gidilerek yapılan kontrolde, eski araç lastikleri içerisindeki poşette ve

yine şeffaf naylona sarılı yaklaşık 230 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunarak emare alındığını anlatan Özdesoy, soruşturmanın daha çok yeni olduğunu, zanlı 1 Ömer Ali Karakaya’nın gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağını, alınan emarelerin analize gönderileceğini ve mesele ile ilgili aranan bir şahıs olduğunu anlattı.

Tanık polis, mahkemeden, zanlıların soruşturmanın selameti açısından 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlıların avukatı Hüseyin Gökhan Eser ise zanlı 1 Ömer Ali Karakaya’nın verdiği gönüllü ifadenin zorlama ve baskı ile alındığını iddia etti ve müvekkillerinin doktor kontrolünden geçirilmelerini talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emrederken, doktor kontrolünden geçirilmelerini emretti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Eski araba lastiklerini zula olarak kullandılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir