Ertuğruloğlu: Hedefimiz tam üyelikfeaturedÖzel Haber – Taha Can GÜRLEK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyeliği sonrasında ilk resmi temas bugün gerçekleştirildi.

 Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri ve Büyükelçi Kuban Omuraliev ile önemli bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, görüşme sonrası KIBRIS muhabirinin sorularını yanıtladı.

“GELİŞMELER YAVAŞ YAVAŞ OLACAK”

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Omuraliev ile görüşmesinin ilk temas olduğunu belirten Ertuğruloğlu, “TDT ile ilişkilerimiz önüzmüdeki süreçte adım adım ilerleyecek. Çeşitli gelişmeler yavaş yavaş olacak. Gözlemci üye olur olmaz hemen üye olunması beklenemez. Böyle bir şey hiçbir yerde söz konusu değildir. Bu yaptığımız ilk temastı. Hedefimiz tam üyeliği gerçekleştirmek” şeklinde konuştu. 

“BAYRAĞIMIZ İLE ADIMIZ İLE ULUSLARARASI BİR TEŞKİLATA GÖZLEMCİ ÜYE OLDUK”

İlk temaslarının çok olumlu geçtiğini belirten Ertuğruloğlu, “İlk adım bugün atıldı. En uzun yolculuklar ilk adım ile başlar, bizde bugün ilk adımı atmış olduk. Bayrağımız ile adımız ile uluslararası bir teşkilata gözlemci üye olduk. Uluslararası ilişkilerde öyle hemen oldu bitti diye bir şey söz konusu değil, bazı şeyler zaman alır. Biz bu süreçte gözlemci üye olduğumuz teşkilatın uluslararası konumunu ve bağlantılarını iyi değerlendirmeye çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ertuğruloğlu: Hedefimiz tam üyelik

Yorumlar kapalı.