Ertuğruloğlu: Devletimizin 40. yılı kutlu olsunfeaturedDışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, KKTC’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesajı yayımladı.

Bakan Ertuğruloğlu’nun mesajı şöyle:

“Her türlü zulümle yok edilmek istenen Kıbrıs Türk halkının büyük bedeller ödeyerek kurduğu ve en kıymetli eseri olan; egemenliğimizin sembolü devletimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40. yılını her zamankinden daha büyük coşku ve gururla kutluyoruz.

Egemen eşitliğe dayalı iki devlet vizyonumuzu kararlılıkla sürdürmeye ve devletimizi her alanda daha da güçlendirmeye, her zaman koşulsuz destekçimiz olan Anavatanımız Türkiye’nin de desteği ile devam ediyoruz. Anavatanımız Güçlü Türkiye’den aldığımız destek ve güç ile geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz.

Çetin mücadeleler sonucu, yok olmaktan kurtulup devlet seviyesine ulaşmamızda emekleri olan, Dr. Fazıl Küçük, Rauf Raif Denktaş ve mücadele arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize, tüm gazilere ve destekleri ile her daim bizlere güç veren Anavatanımız Türkiye’ye: Türk Silahlı Kuvvetleri’ne en kalbi minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. Devletimizin 40. yılı kutlu olsun.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ertuğruloğlu: Devletimizin 40. yılı kutlu olsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir