Enkaza dönen tesis!featured


Şükrü BURAĞAN

Ülkemizde spora kazandırılan tesislerin bakımının yapılmaması sonrasında kullanılamaz hale gelenlere bir yenisi daha eklendi. Bostancı Yakup Özorun Stadı, kesilen elektriği, kuruyan çimleri, pansiyon gibi kullanılan basın odası ve her yanını saran çöplerle tam bir enkazı andırıyor.

Sorumlular kim?

Çok yoğun bir nüfusa sahip olmamasına rağmen Bostancı’ya 2.stat olarak yaptırılan ilgili tesis, her dönem çimlerinin kuruması ve bakımsızlık nedeni ile gündeme gelmişti. 

Bostancı Bağcıl Kulübü’nün kullanımında bulunan stadın bakımsızlığı sonrasında sorumluların kim olduğu merak edilirken, bu soruya cevap bulunmakta zorlanılıyor.

Kulüp borcunu ödemedi, elektrik kesildi

Bağcıl Başkanı Hasan Besim’in yeni dönemde aday olmayacağını açıklamasının ardından genel kurul ertelemesine gidilirken, henüz bir başkan seçilmemesi nedeniyle kulüp ve ona bağlı tesislerle ilgilenen kimse bulunamıyor.

Kulübün elektrik borcunu ödememesi sonrasında son iki aydan beridir statta elektrik yok. Sulanamayan çimi bölge sakini birkaç kişinin jeneratör yolu ile sulamaya çalışması da kurumanın önüne geçemedi.

Spor Dairesi’nin de kılı kıpırdamıyor

Her yıl ilgili sahaya binlerce TL harcama yapan Spor Dairesi de konuyla ilgilenmekten kaçınmış durumda. Harcanan ciddi paralara rağmen sahanın kaderine terk edilmesi, Spor Dairesi’ndeki yapının da sorgulanmasını beraberinde getiriyor.

Çimde kuruma tehlikesi varken, BTM maçları verildi!

Çimlerinin kuruması tehlikesine çözüm bulunması yönünde hiçbir adım atılmayan Bostancı Yakup Özorun Stadı, yaklaşık 2 aylık sürede Futbol Federasyonu’nun düzenlediği Bölgesel Terfi Müsabakaları’nda yoğun kullanılan bir saha oldu. Sulanmayan ve bakılmayan zemin, oynanan maçlar sonrasında tam anlamı ile bozularak kullanılamaz bir hale geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Enkaza dönen tesis!

Yorumlar kapalı.