“Ehliyetsiz”, “alkollü” ve “kaçak” olduğu belirlendifeatured 

Çağlar Özgökçen’in aracına çarparak, 20 bin TL hasara neden olan 134 promil alkollü ve ehliyetsiz sürücü lfred Daramy’nin 294 gündür ikamet izinsiz olduğu belirlendi

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da 3 Şubat sabahı, trafik sıkışıklığı nedeniyle durmakta olan Çağlar Özgökçen’in aracına çarparak, 20 bin TL hasara neden olan 134 promil alkollü ve ehliyetsiz sürücü lfred Daramy’nin 294 gündür ikamet izinsiz olduğu belirlendi.
Zanlı, dün teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Açelya Üçokka’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Üçokka, 3 Şubat 2024 tarihinde saat 10.30 sıralarında Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Caddesi boyunca RB 721 plakalı araçla birinci şerit içerisinde 134 promil alkollü içki tesiri altında seyreden zanlının, Okmar Market önüne yaklaştığında direksiyon hakimiyetini kaybettiğini ve soldan ikinci şerit içerisine giriş yapması sonucu, o esnada sağ şerit içerisinde trafik sıkışıklığı nedeniyle durmakta olan Çağlar Özgökçen’in yönetimindeki LZ 406 plakalı aracın sol yan kısmına çarptığını anımsattı.

Üçokka, alkollü ve ehliyetsiz araç kullanan zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti. Üçokka,  meydana gelen kazada yaralanma olmadığını ancak maddi hasar oluştuğunu belirtti.

Açelya Üçokka, zanlının RB 721 plakalı aracında 50 bin TL, LZ 406 plakalı araçta ise 20 bin TL maddi hasar oluştuğunu mahkemeye aktardı.

Üçokka, zanlıyla ilgili yapılan muhaceret kontrolünde 13 Şubat 2023 tarihinde ülkeye 60 günlük vize ile geldiğini ancak yasal işlem yapmayarak, 294 gün ikamet izinsiz kaldığını söyledi.

Soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının yasal statüsü olmadığını belirten Üçokka, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının bir ayı aşmayan bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

1
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
“Ehliyetsiz”, “alkollü” ve “kaçak” olduğu belirlendi

Yorumlar kapalı.