Durumu kritik!featuredDİĞER ORGANLARDA DA HASARLAR GELİŞEBİLİR… Tarlasını sürerken traktör kazası geçirerek ağır yaralanan Erdinç Özkahraman’ın hayati tehlikesi sürüyor. YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Eren, Özkahraman’ın kritik durumunun devam ettiğini vurgulayarak, travmanın ikincil hasarlarına karşı hastanın yakın takipte tutulduğunu ifade etti. Eren, geniş doku travması sonrasında diğer organlarda da hasarlar gelişebileceğini belirterek, hastanın uyanmaya başladığını ancak kritik döneminin devam ettiğini kaydetti

Serap ŞAHİN

Tuzla’da geçirdiği traktör kazasında ağır yaralanan 36 yaşındaki Erdinç Özkahraman’ın hayati tehlikesi sürüyor.

Özkahraman, önceki gün, Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyü sınırları içerisinde bulunan Kral Mezarları yakınlarındaki bir tarlayı sürerken traktör kazası geçirerek ağır yaralanmıştı. Traktörün altında kalarak feci şekilde yaralanan Özkahraman’ın bir kolu ile bacağı kopmuştu.

Erdinç Özkahraman’ın Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’ndeki tedavisi, yoğun bakım servisinde devam ediyor.

YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Eren, Özkahraman’ın kritik durumunun devam ettiğini söyledi.

Özkahraman’a traktörün yaptığı travmalar dışında yanık travmalarının olduğuna dikkat çeken Eren, gerekli cerrahi müdahalelerin yapıldığını belirtti.

Büyük travmanın ikincil hasarlarına karşı hastanın yakın takipte tutulduğunu ifade eden Gülay Eren, geniş doku travması sonrasında diğer organlarda da hasarlar gelişebileceğini vurguladı.

Eren, hastanın uyanmaya başladığını ancak kritik döneminin devam ettiğini bildirdi.

“Kritik dönemi devam ediyor”

Doç. Dr. Gülay Eren, Erdinç Özkahraman’ın geldiği akşam ameliyat edildiğini ve çok ciddi bir kaza geçirdiğini anımsattı.

Traktörün yaptığı travmalar dışında Özkahraman’da yanık travmaları da olduğuna işaret eden Eren, “Bu birlikteliği çözemedim” dedi. Kopmak üzere olan bir kolla ve kömür bir bacakla hastaneye getirildiğine işaret eden Gülay Eren, gerekli cerrahi müdahalelerin yapıldığını ve büyük travmanın ikincil hasarlarına karşı hastanın yakın takipte tutulduğunu ifade etti.

Eren, geniş doku travması sonrasında diğer organlarda da hasarlar gelişebileceğine işaret ederek “48-72 saat bulgularını bekleyeceğiz. Şu an takipteyiz. Hastayı ikincil hasarlara karşın korumak adına uyutuyorduk, şu an uyanmaya başladı. Solunum cihazından ayırmayı hedefliyorum. Kritik dönemi devam ediyor. Sırtında yanıkları var. Gerekli müdahaleler yapılıyor. Takip, cerrahileri gözden geçirilip planlanacak” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Durumu kritik!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durumu kritikfeaturedLefkoşa’da, dün sabahın erken saatlerinde, kaldığı ikametgahın ikinci katındaki yatak odası penceresinden aşağıya düşen 33 yaşındaki üç çocuk annesi Emine Binici, ağır yaralandı. Hayati tehlikesi bulunan Binici, yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Edinilen bilgilere göre olay, sabah saat 02.30’da meydana geldi.

Defne Sokak üzerinde bulunan Levent apartmanlarında kalan Emine Binici, ikametgahının ikinci katındaki yatak odası penceresinden aşağıya düştü.

Ağır yaralanan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Binici, yoğun bakım servisine kaldırıldı. Yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Meseleyle ilgili soruşturma başlatan polis, Binici’nin intihara teşebbüs etmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Durumu kritik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir