Dumansız hayat çok daha güzelfeatured


Sigara, insanın hem sağlığını, hem de hayat kalitesini bozuyor. Pasif içiciler de sigaranın zararlarından kurtulamıyor. Ancak günümüzde teknolojinin ve imkanların çoğalmasıyla sigara bağımlılığından kurtulmanın yolları var…

Sigarasız, yeni bir hayat… ‘Mora Terapi’nin KKTC yetkilisi Psikolog Seral Davaşan, kişinin vücuduna elektrotlar yerleştirildiğini ve vücuda yollanan bazı frekansların, kişinin sigarayı bırakma aşamasında yaşayacağı yoksunluk belirtilerini giderici özellikler taşıdığını söyledi

6 bin TL’ye sigaradan kurtul… Davaşan, 3 seans uygulanan işlem ücretinin 6 bin TL olduğunu belirtirken, ilk seansta dahi sigara alışkanlığından kurtulmanın mümkün olduğuna dikkat çekti.. Davaşan, “Biorezonans” yöntemiyle uygulanan işlemde başarı oranının yüzde 90 olduğuna dikkat çekti..

Emine Gül ÖZER

Sigara bağımlılığından kurtulmanın artık yolları var.

Almanya’ya bağlı uluslararası bir sağlık zinciri olan ‘Mora Terapi’nin KKTC yetkilisi Psikolog Seral Davaşan, Mora Terapi’yle sigara bağımlılığından kurtulmanın mümkün olduğunu vurguladı.

Seral Davaşan, maddenin çevresine yaydığı elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amacıyla kullanılmasını sağlayan Mora Terapi’yi, yani bir tür biorezonans yöntemini Kıbrıs’la buluşturdu. 10 yıldır bu uygulamayı yapan Davaşan, seanslara dair tüm detayları aktardı..

Bağımlı kişilerin tütün ürünlerinden sıyrılması amacıyla uygulanan işlemin ağrısı ve yan etkisi olmadığını kaydeden Davaşan, işlemin oturma pozisyonunda uygulandığını belirtti.

Kişinin vücudunun bazı bölgelerine elektrotlar yerleştirildiğini, bu elektrotlar yordamıyla vücuda bazı frekanslar yollandığını söyleyen Davaşan, yollanan frekanslarda kişinin sigarayı bırakma aşamasında yaşayacağı yoksunluk belirtilerini giderici özellikler olduğunu ifade etti.

Davaşan’a göre, yaklaşık 3 seans uygulanan işlemin ücreti 6 bin TL tutarken, daha ilk seansta sigara alışkanlığından kurtulmak mümkün. Biorezonans yöntemiyle uygulanan işlemde başarı oranı ise yüzde 90..

Davaşan, sigarayı bırakmak için gelen müşteri profilinin eskiden 40-45’li yaşlarda, uzun süreli içiciler olduğunu ifade ederken, şimdilerde yaş oranının 20’lere düştüğünü belirtti.

Bu bağlamda sigaranın zararları konusunda bilinç kazandığımızı vurgulayan Davaşan, bırakmak isteyenlerin hiç düşünmeden tedavi merkezlerine gitmesi gerektiğini söyledi.

“Ağrısı veya yan etkisi yok ”

‘Mora Terapi’nin Almanya’ya bağlı, uluslararası bir sağlık zinciri olduğunu, kendisinin de bu merkezin KKTC yetkilisi olduğunu kaydeden Davaşan, sigarayı bırakmak için gelenlere ne tür işlemler uygulandığını şöyle anlattı:

“Biorezonans yöntemiyle uygulama yapan bir cihazımız var. Bu işlem, oturma pozisyonunda yapılıyor. Herhangi bir ağrısı veya yan etkisi olmuyor.

Vücudun bazı bölgelerine elektrotlar yerleştiriyoruz, bu elektrotlar yordamıyla vücuda bazı frekanslar yollanıyor. Bu frekanslarda kişinin sigarayı bırakma aşamasında yaşayacağı yoksunluk belirtilerini giderici özellikler mevcut.

Sigarayı bırakmaya çalışan kişiler genellikle gerginlik, sinirlilik, dalgınlık, içme isteği, iştahta artma, konsantrasyon bozukluğu gibi olumsuzluklar yaşar.. Bu makine de o huzursuzlukları, nikotin yoksunluklarını, nikotin krizlerini önleyicidir” .

Aynı zamanda detoks yaptığını ve zararlı toksin maddelerin vücuttan atılımını sağladığını belirten psk. Seval Davaşan, “Bunun için de kişinin bol bol su içmesi lazım ki, idrar ve ter yoluyla bu toksinler atılsın. Bireyler ne kadar erken arınırsa zehirli maddelerden, içme isteği de o kadar azalır” dedi.

‘Mora Terapi’nin KKTC yetkilisi Psikolog Seral Davaşan

“İlk seanstan itibaren kişi sigarayı bırakmış oluyor”

Mora Terapi’de Biorezonans yöntemini uygulatmak isteyenler için programın işleyişine değinen Davaşan,

“Bu, 3 seanslı bir paket programdır. İlk seanstan itibaren kişi sigarayı bırakmış olur. Çünkü sigara azaltılarak bırakılan bir işlem değildir. İlk defada pat diye bırakmak gerekir. Azaltarak bırakmaya çalışanlar tekrar en başa dönerler. Uygulamalar ilk seansta 1,5 saat sürüyor. Diğer seanslar ise bir hafta arayla alınıyor. İkinci ve üçüncü seanslarda işlem1 saat sürüyor. Gelen kişiler her seansta cihaza bağlanıyor” ifadelerini kullandı.

Bırakmak isteyen kişinin son iki sigarayı yanında getirmesi gerektiğini söyleyen Davaşan,  şöyle devam etti:

“Bağımlı kişi seans öncesinde yanında her zaman içtiği sigaradan iki tane getirir, çünkü cihaza, bağımlılık yapan ürünün hangisi olduğunu tanıtmamız gerekir. Bu iki sigara içildikten sonra tüpün üstünde söndürülür, bunları cihaza yerleştirip artı, eksi nötrleme işlemi yapılır. Bu nötrleme sayesinde gelen kişilerin içme istekleri azalır. İlk gün bu işlem yapılır. Tüp içindeki sigaralar saklanılır, kişi ikinci ve üçüncü seansa geldiğinde yine aynı sigaralar kullanılır. Başarı oranımız yüzde 90’dır, hemen hemen her başvuran bıraktı.”

“Nikotinin vücuttan atılma evresi ilk 72 saattir”

Cihaz sayesinde vücuda frekanslar yollandığını, bu frekanslar sayesinde kişinin nikotin yoksunluklarının azaldığını kaydeden Savaşan, bunu desteklemek için yapılan bir diğer işlemi de şöyle anlattı:

“Bir de detoks suyu hazırlıyoruz işlem sonrasında.. bu detoks suyu da ilk üç gün boyunca tüketiliyor. Vücutlarına yollanan frekansların aynısını, izotonikli sıvıya da yüklüyoruz. Kişi bu sıvıyı çoğaltarak 3 gün boyunca tüketiyor. Çünkü nikotinin vücuttan atılma evresi de ilk 72 saattir. Bu 72 saati suyla birlikte destekleyerek idrar ve ter yoluyla, daha hızlı bir atılımla, isteklerde azalma sağlanılır”.

“Sigara bağımlılığı konusunda bilinçlendik”

İşlemi bir defa yaptıran kişilerin sigaradan tamamen kurtulacağını belirten Davaşan, 3 seans ücretinin 6 bin TL olduğunu kaydetti.

Davaşan, bağımlılıktan kurtulmak için tam hazır olmayı beklememek gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bağımlı kişiler hiçbir zaman kendilerini hazır hissetmezler. Bu yüzden bir anda ‘ben gidiyorum’ diyerek terapi merkezlerine gitmek gerek.

Eskiden sigara bırakma tedavisi alanlar 40-45’li yaşlarında, uzun süreli içicilerdi.. şu anda yaş oranı 20’lere düştü.. eski içiciler değil de, zararını fark eden ve içmek istemeyen insanlar çok. Bırakmaya çalışan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sigara bağımlılığı konusunda artık daha bilinçli insanlarımız”

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dumansız hayat çok daha güzel

Yorumlar kapalı.