Dr. Akçiçek Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü etkinligi düzenlendifeatured14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısı ile Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde hastaları bilgilendirmeye yönelik etkinlik düzenlendi.

Yapılan etkinlikte diyabetle ilgili genel bilgilerin yanında, insülin kullanımı ve diyabetik ayak bakımı ile ilgili bilgiler verildi ve broşürler dağıtıldı. Yapılan etkinlikte Girne Dr. Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Beyhan Berova, Dr. Özlem Latif Erdoğmuş, Dr. Pembe Okaygün, eğitim destek hemşiresi Rasiha Güler ve enfeksiyon kontrol hemşiresi Süheyla Bölükbaşı yer almıştır.

Ayrıca, Aralık ayının ilk haftası itibariyle Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde diyabet farkındalık eğitimleri başlayacaktır. Yapılacak eğitimler için hala hazırda 10 hastaya randevu verilmiştir. Diyabet eğitimleri rutin aralıklarla önümüzdeki süreçte de devam edecektir.

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi bünyesindeki eğitimler Dahiliye Uzmanları Dr. Özlem Latif Erdoğmuş, Dr. Pembe Okaygün ve eğitim destek hemşiresi Rasiha Güler tarafından verilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dr. Akçiçek Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü etkinligi düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir