Diş doktoru sahte doktora diploması aldı!featured


Emine UYSAL ÇALUDA

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Diş Hekimliği Servisi’nde bölüm şefliğinden emekli olan Diş doktoru H.B, Kıbrıs Sağlık ve Toplum ve Bilimleri Üniversitesi’nden sahte doktora diploması aldığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Sahte Resmi Belge Düzenlemeye Tahrik” , “Sahte resmi belgeyi tedavüle sürme”, ve “Sahte davranışla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Ali Erdelhun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Erdelhun, zanlının,Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne (KSTU) Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi doktora bölümüne 22.02.2021 tarihinde kayıt yaptığı halde,06 Eylül 2019 tarihinde kayıt yaptırmış gibi gösterilip, 23 ders için sahte not girişleri yapılarak, 10 Kasım 2023 tarihinde sahte doktora diploması aldığına vurgu yaptı.

Erdelhun, zanlının sahte diplomayı Sağlık Bakanlığı ve Tabipler Birliği’ne sunduğunu kaydetti.

Sahte diplomanın emare alındığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirten Erdelhun, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 100 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 700 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

7
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
3
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Diş doktoru sahte doktora diploması aldı!

Yorumlar kapalı.