Devlet kesenin ağzını açtıfeaturedDevletin farklı birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için Merkezi İhale Komisyonu aracılığıyla şu anda 32 farklı ihale açılmış durumda…

Polisin ihtiyaçları için alım… Polis Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu elektronik belge yönetim sistemi malzemesi alımı için 5 milyon 405 bin TL, dokunmatik endüstriyel tablet, masaüstü bilgisayar ve monitör cihazı için 1 milyon 293 bin TL’lik ve 155,199 ve 156 numaraları hatlarının birleştirilmesi projesi için 1 milyon 120 bin TL’lik ihaleler açıldı.

5.8 milyon TL’lik oto korkuluk ihalesi…   Karayolları Dairesi oto korkuluk temini ve montajı ile hasara uğrayan oto korkulukların tamiri için 5 milyon 859 bin TL’ye ihaleye çıkmış durumda. Lefkoşa –Girne Anayolu Boğaz mevki aydınlatma bakım işleri için de 1 milyon 212 bin TL’ye ihaleye çıkıldı.

KIB-TEK’in eksikleri gideriliyor… Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun ihtiyaç duyduğu Autorecloser Aküsü ve GSM Router Alımı için 26 bin 650 Euro, Toroid Tip Akım Trafosu Alımı için 7 bin 200 Euro ve 50 adet bilgisayar (PC) alımı için 30 bin dolarlık teklif kabul ediliyor. Kurumun temizlik ihtiyaçları için de ihaleler hazır.

Sağlık Bakanlığı’na yeni cihazlar… Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Poliklinik Birimi için 57 bin Euro değerinde yerden Statifli Dijital X- Ray Radyografi cihazı alımının yanı sıra 1 adet tümleşik hava yolu yönetimi, çalışma ve müdahale sistemi ( zor entübasyon seti )alımı için de 66 bin 500 Euro’luk ihale açılmış durumda.

Merkezi İhale Komisyonu’ndan (MİK) 32 farklı ihale şu anda teklif bekliyor. Devletin çeşitli kuruluşlarının ihtiyaçlarının giderilebilmesi için milyonlarca TL’lik ihaleler açıldı.

Kurumların ihtiyaç duyduğu temizlik ve güvenlik gibi hizmet satın alımlarının yanı sıra demirbaş alımı, alt yapı yatırımları, elektrik, elektronik cihazlarının alımı, bilgisayar donanımları ve yazılım işleri, araç taşıt alımları, Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaçlarına yönelik laboratuar ve ölçüm malzemeleri alımı gibi birçok farklı kalemde ihtiyaçların giderilebilmesi için teklif bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı’nın cihaz eksiklikleri, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun ihtiyaç duyduğu yatırımların bir kısmı ve birçok kurum ve kuruluşun bilgisayar, masa sandalye, elektik ve elektronik cihazları ile ihtiyaç duydukları taşıtlar da ihaleye çıkılmış durumda.

Çok tartışma yaratan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Anıtına ilişkin çevre düzenlemesi ve karayollarındaki oto korkuluk eksiklikleri için de devlet milyonlarca TL tutarında ihaleleri açmış durumda.

Sanayi bölgelerindeki eksiklikler, balıkçı barınaklarının ihtiyaçları ve bazı kırsal kesim arsalarına yönelik alt yapı çalışmaları için de ihaleler açılmış durumda.

Araç ihtiyaçları

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nun ihtiyaç duyduğu bir adet 4×4 arazi aracı için açılan ihale 6 Aralık tarihine kadar teklif bekliyor. Kurum bu araç için 80 bin Euro’luk bir miktar ayırmış durumda.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı da arazi aracı talep ediyor. Bu çerçevede bakanlığın kullanımına verilmek üzere MİK tarafından 3 adet çift kabin (pick up) araç alımı için teklif kabul ediliyor. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 155 bin Euro. İhale 6 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

UPS, bilgisayar, klima alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu 1 adet jeneratör için de ihale açıldı. 29 Kasım tarihine kadar açık olan ihale için belirlenen bedel 891 bin 606 TL.

İhtiyat Sandığı Dairesi 2023 yılı lisans, UPS, bilgisayar ve aksamları ile klima alımı için MİK teklif kabul ediyor. İhale için toplam ayrılmış tahmini değer 2 milyon 805 bin 300 TL. İhale 6 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

5.8 milyon TL’ye oto korkulu ihalesi

Karayollarındaki korkulukların yetersiz ve var olanların da kazalar nedeniyle deforme olması bu alanda yeni bir yatırımı beraberinde getirdi. Karayolları Dairesi Müdürlüğü oto korkuluk temini ve montajı ile hasara uğrayan oto korkulukların tamiri için teklif kabul ediyor. Bu çerçevede açılan ihaleye teklif atmak isteyenler için 8 Kasım son gün. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 5 milyon 859 bin 125 TL.

Öğretmene masa, sandalye

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullara öğretmen masası ve sandalyesi işleri için Merkezi İhale Komisyonu teklif bekliyor. 22 Kasım’a kadar açık olan ihale için ayrılmış toplam tahmini değer 1 milyon 431 bin 300 TL.

MİK Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar için güvenlik hizmetleri alımı için teklif kabul ediyor. Genel Ortaöğretim Dairesi’ne bağlı okullar için 597 bin 109 TL, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı okullar için de 143 bin 306 TL bedel ayrılmış durumda.

Boğaz mevki aydınlatma ihalesi

MİK’in açtığı ihalelerde en çok kalem Polis Genel Müdürlüğü’nün eksiklerinin giderilmesi için… Merkezi İhale Komisyonu’nun açtığı ve 8 Kasım’da kapanacak olan Polis Genel Müdürlüğü’ne muhtelif cins ve miktarlarda tepe lambası donanımı alımı için teklif kabul ediliyor. İhale için 431 bin 38 TL’lik toplam tahmini değer belirlendi.

Polis Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu Lefkoşa –Girne Anayolu Boğaz mevki aydınlatma bakım işleri için de MİK teklif kabul ediyor. İhale için 1 milyon 212 bin TL’lik bir bedel ayrıldı. İhale 8 Kasım’da son bulacak.

MİK 8 Kasım’a kadar açık kalacak olan Polis Genel Müdürlüğü’ne elektronik belge yönetim sistemi malzemesi alımı için 5 milyon 405 bin 172 TL bedelli ihalenin yanı sıra, 155,199 ve 156 numaraları hatlarının birleştirilmesi projesi alımı için de teklif kabul ediyor. Bu ihale için de ayrılmış toplam tahmini değer 1 milyon 120 bin 689 TL.

Polis Genel Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere 10 adet dokunmatik endüstriyel tablet alımı için toplam tahmini değeri 1 milyon 293 bin 103 TL olan ihalenin yanı sıra masaüstü bilgisayar ve monitör cihazı alımı için de toplam tahmini değeri 1 milyon 551 bin 724 TL’lik ihaleye çıkıldı. Söz konusu iki ihale için son tarih 8 Kasım!

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Güzelyurt Polis Müdürlüğü binasının temizlik işleri hizmeti alımına ihtiyaç var. Bunun için MİK tarafından açılan ihalenin toplam değeri 418 bin 398 TL. İhale 16 Kasım tarihine kadar açık.

KIB-TEK’in eksikleri gideriliyor  

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun ihtiyaç duyduğu birçok noktada ihaleler açılmış durumda. KIB-TEK’in ihtiyaç duyduğu Autorecloser Aküsü ve GSM Router Alımı için açılan ihaleye ayrılmış toplam tahmini değer 26 bin 650 Euro. Bunun yanında Toroid Tip Akım Trafosu Alımı için de ihaleye çıkıldı. Bunun için de ihalede ayrılmış toplam tahmini değer 7 bin 200 Euro. Her iki ihaleye de 22 Kasım tarihine kadar teklif atılabiliyor.

Elektrik Kurumu için 50 adet bilgisayar (PC) alımı için de teklif kabul ediyor. 6 Aralık tarihine kadar açık olan ihale için ayrılmış bütçe 30 bin USD.

Bunların yanı sıra kurumun temizlik ihaleleri de var. Güzelyurt Bölge Amirliği Binası, Lefke Şubesi ve Güzelyurt Ambar Bölümü Temizlik Hizmeti Alımı. Girne Bölge Amirliği Binası, Müstehlik Bölümü ve Girne Ambar Bölümü Temizlik Hizmeti Alımı için de ihaleye çıkıldı. Her iki ihale için de ayrılmış toplam tahmini değer 265 bin 718’şer TL.

Lefkoşa Merkezi Daire Binası ve Lefkoşa Bölge Amirliği Binası temizlik hizmeti cam ve bahçe temizliği için de toplam tahmini değeri 891 bin 516 TL’lik ihale açılmış durumda. Lefkoşa Merkezi Ambar Binaları (Lefkoşa Merkezi Ambar Ofisleri, WC, Ambar, Atölye Bekçi Odası) temizlik hizmeti alımı ihalesi için de 285 bin 772 TL’lik ihale açık durumda. Tüm bu temizlik ihaleleri 16 Kasım tarihine kadar teklif bekliyor.

Hastaneler için yeni cihazlar

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Poliklinik Birimi için yerden Statifli Dijital X- Ray Radyografi Cihazı Alımı için Merkezi İhlale Komisyonu teklif alıyor. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer, 57 bin Euro

Bunun yanında Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu 1 adet tümleşik hava yolu yönetimi, çalışma ve müdahale sistemi (zor entübasyon seti)alımı için teklif kabul ediliyor. 6 Aralık tarihine kadar teklif kabul edilen ihale için ayrılmış toplam tahmini değer 66 bin 500 Euro.

Denktaş anıtı için ihale

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın anıtının çevre düzenlemesi konusu uzun zamandır tartışılmaya devam ediyor. Bu çerçevede MİK, Turizm ve Çevre Bakanlığı adına Rauf Raif Denktaş Anıt Mezarı ve Cumhuriyet Parkı Çevre Düzenleme İşi için ihaleye çıktı.  İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 17 bin 538 999 TL. İhalenin kapanış tarihi 8 Kasım olarak bildirildi.

Yeşilırmak Şehitliği tamir edilecek

İçişleri Bakanlığı Yeşilırmak Şehitliği Tamirat İşleri için MİK üzerinden ihaleye çıktı. 16 Kasım tarihine kadar açık olan ihale için belirlenen bedel 835 bin 77 TL.  Bu ihaleye tüm yapı sınıf karnesi almış Müteahhitlerin katılabileceği duyuruldu.

Yüksek Mahkeme veri depolama sistemi alıyor

Yükse Mahkeme’nin ihtiyaç duyduğu veri depolama ünitesi alımı için ihaleye çıkıldı.  İhale için toplam ayrılmış tahmini değer: 865 bin 517 TL. İhale 16 Kasım tarihine kadar açık.

Temizlik ihaleleri

Gelir ve Vergi Dairesi ile Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi temizlik hizmeti alımı için çıkılan ihale 8 Kasım tarihine kadar devam ediyor. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer526 bin 615 TL.

MİK Limanlar Dairesi adına Girne Turizm Limanı Temizlik Hizmeti için teklif kabul ediyor. 8 Kasım;’a kadar açık olan ihale için ayrılan toplam tahmini değer 343 bin 501 TL.

Balıkçı barınakları elden geçiriliyor

Hayvancılık Dairesi Kayalar Balıkçı Barınağına Beton Rıhtım ve Deniz Feneri İnşası Projesi için MİK aracılığıyla teklif kabul ediyor. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 1 milyon 972 bin 782 TL. İhaleye 29 Kasım tarihine kadar teklif verilebilecek.

Daire Karşıyaka Balıkçı Barınağı Beton Rıhtım, Basen Alan Temizliği ve Kazı Yapılması Projesi için de MİK üzerinden ihaleye çıktı. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 1 milyon 690 bin 871 TL. İhale 29 Kasım tarihine kadar açık.

İki barınağın yanı sıra Hayvancılık Dairesi, Gönendere Hayvancılık Bölgesi İçme ve Kullanım Suyu Şebeke Projesi için teklif kabul ediyor. 22 Kasım tarihine kadar açık olan ihale için ayrılmış toplam tahmini değer 1 milyon 135 bin 121 TL.

Balıkesir’deki arsalara parselasyon

Kırsal kesim arsalarının alt yapı çalışmalarına ilişkin de adımlar atılıyor. Bu çerçevede Konut Edinme Birimi Balıkesir Kırsal Kesim Arsaları Parsel Yollarına Ait Asfalt Yapım İşi için teklif kabul ediyor. MİK’in açtığı ve 29 Kasım tarihine kadar teklif verilebilecek olan ihale için toplam tahmini değer 5 milyon 785 bin 706 TL.

Yanık orman sahası ve Yarköy Deresi için ihale

MİK Orman Dairesi adına Mersinlik Bölgesi Yanık Saha Temizleme Kesimi için ihaleye çıktı. 8 Kasım’a kadar geçerli olan ihale için ayrılan bedel 1 milyon 379 bin 309 TL.

Su İşleri Dairesi Yarköy Deresi Betonarme Islah Sekisi Projesi’ne başlıyor. Bu çerçevede MİK aracılığıyla çıkılan ihalenin toplam tahmini değer 2 milyon 860 bin TL . Bu ihaleye I., ve II. Teknik Sınıf Karnesi almış Müteahhitlerin katılabileceği bildirildi.

Lefke Maden Müzesi’nin içi düzenlenecek

Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Lefke Maden Müzesi İç Düzenleme İşleri için teklif kabul ediliyor. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 3 milyon 824 bin 127 TL. 29 Kasım tarihine kadar açık olan ihaleye tüm yapı sınıf karnesi almış Müteahhitlerin katılabileceği duyuruldu.

Sanayi bölgelerine destek

Sanayi Dairesi Vadili Batı Kısmı (Organize Sanayi Bölgesi) İçme ve Kullanım Suyu Şebeke Projesi için ihaleye çıkıldı. 16 Kasım tarihine kadar açık olan ihale için ayrılmış toplam tahmini değer 794 bin 118 TL

Çatalköy’de Küçük Esnaf Sanayi Bölgesinde Mir Ticaret LTD’e Ait Binaya İlave Yük Temini Projesi için de Sanayi Dairesi adına ihaleye çıkıldı. İhale için ayrılmış toplam tahmini değer 2 milyon 343 bin 419 TL.

Gaziveren Semih Türköz Sahasına tribün

MİK Spor Dairesi adına Gaziveren Semih Türköz Sahasına Protatif Tribün İle Yedek Kulübe Yapım İşi için ihaleye çıktı. 8 Kasım tarihine kadar teklif verilebilecek ihale için ayrılmış toplam tahmini değer 1 milyon 697 bin 794 TL.

1
mutlu
Mutlu
5
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
4
_a_rm_
Şaşırmış
Devlet kesenin ağzını açtı

Yorumlar kapalı.