Dev-İş: Lefkoşa artık zamanla da bölünmüş bir şehirfeatured


Adamızın siyasal-politik ve özgün koşullarında, kış saat uygulamasına geçilmeyecek olması gerek bu adadaki bölünmüşlük algısını pekiştirecek, gerekse de gündelik hayatta çeşitli aksaklıklar yaratarak hayatı zorlaştıracaktır.

Lefkoşa artık sadece sınırla bölünmüş değil, aynı zamanda zamanla da bölünmüş bir şehir olacak. Hükümet yaptığı bu uygulama ile bir kez daha ülke gerçeklerinden kopuk, Türkiye hükümetine dalkavukluk yaparak entegrasyoncu anlayışını, bir kez daha net olarak ortaya koymuştur.

Öte yandan hükümet Girnelilerin iradesine rağmen, Girne’yi talan emirnamesini yangından mal kaçırırmış gibi resmi gazetede yayınlayarak yürürlüğe koydu. Gayri meşru azınlık hükümeti, bir kez daha halkın ve Girnelilerin talepleri yerine sermayenin ve bir avuç azınlığın çıkarları için koltuklarda oturduklarını ispat ettiler.

Sağlık ve eğitim sisteminin döküldüğü, çalışma yaşamında iş yasalarının uygulanmadığı, özel sektörde sömürünün ve sendikasız çalışmanın teşvik edildiği, her ay iş cinayetlerinde bir veya iki emekçimizi kaybettiğimiz bu kokuşmuş düzende, azınlık hükümetini, bu sorunları görmemezlikten gelerek devletin ve toplumun kıt olanaklarını, makam araçlarına harcamasını, Kıbrıslı Türklere yapılmış en büyük saygısızlık olarak görüyoruz.

UBP ve DP hükümeti yaptığı icraatlarla, gün geçtikçe siyasal ve sosyal olarak büyüyen bir yıkımı ve çürümüşlüğü bizlere dayatmaktadır. “Anavatan” ve “şükran” edebiyatı yapan, şark kurnazı kasaba yöneticilerine artık dur deme zamanı gelmiştir.   Bu ülkede adil, eşit, özgür ve barış içerisinde yaşayabilmek için, uluslar arası hukukun içinde yer alan federal bir çözüm için mücadelemizi daha da yükseltmeliyiz.

Hasan Felek

Genel Başkan

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dev-İş: Lefkoşa artık zamanla da bölünmüş bir şehir

Yorumlar kapalı.