Denktaş köpürdü: Her fırsatta saldırı devam ediyorfeatured


Başbakan Yardımcısı Denktaş, paylaşımında “dün bir evetle dünyayla buluşacağını sananların yanılgısına halkımızın yeniden düşmemesi ve daha dikkatli davranması için uyarı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Denktaş’ın paylaşımının tamamı şöyle:

“Hükümet olarak hızlandırılmış süreçte bir siyasi temsilcimizin olmasını talep ettik… Hem Cumhurbaşkanlığından hem de bazı köşe yazarı ve yorumculardan söylenmedik söz kalmadı… İyi niyetli olmadığımızdan tutun kabus görmekte olduğumuza kadar yazıldı çizildi ve her fırsatta saldırı devam ediyor.

Bir kere komitelerde görev yapan teknik personelin tümü hükümet tarafından görevlendirilmiştir ve görevlerini yerine getirmektedir.

Görüşmelerin en önemli ayaklarından biri olan AB müktesebatına uyumlaştırma süreci Başbakanlık tarafından yürütülmektedir.

Hükümetin gerek teknik gerekse yürütme açısından vermekte olduğu desteğin Cumhurbaşkanımızca bilinmemesi mümkün değildir.

Eksik olan hükümetin vermekte olduğu teknik desteğin Cumhurbaşkanlığı katında karşılığının olmamasıdır.

Eksik olan sürece her türlü teknik desteği vermekte olan ve verecek olan hükümetimizin, politik anlamda da sürece sahip çıkabilmesi için gerekli siyasi katılıma izin verilmemesi ve gerekli mekanizmaların çalıştırılmamasıdır.

Annan planını başından sonuna yürütmüş Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri eski Bakanı olarak müzakerecinin yerine geçmeyi değil, müzakerelerde Cumhurbaşkanına fikir katkısında da bulunmak istedik…

Sol cenah dersem gerçek solculara haksızlık etmiş olurum… Bir kısım insanımız anında bizi ötekileştirme gayreti içerisine girdi… Biz ayni şeyi yapmayacağız… Görevli arkadaşlarımız sorgulamalarını devam ettirecek…

Çözüm diyerek mevzilere yeniden girmek değil, gerçekten yaşatılabilir bir ortam yaratarak geleceğe güvenle bakmak istiyoruz.

Hayallere ve yılların sloganlarına bağlı kalarak statik bir duruş değil, geçmişin gerçeklerini unutmadan geleceğin oluşturulmasında aktif fikirsel destek vermek istiyoruz…

Dün bir evetle dünyayla buluşacağını sananların yanılgısına halkımızın yeniden düşmemesi ve daha dikkatli davranması için uyarı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Denktaş köpürdü: Her fırsatta saldırı devam ediyor

Yorumlar kapalı.