Dayanışma: Barış sürecini başlatacak kıvılcımı yakalımfeaturedMecliste temsil edilen siyasi partiler ile Cumhurbaşkanı arasında gerçekleştirilen görüşmede, azınlık hükümeti partileri ile toplumun geniş kesimleri tarafından seçilen, Kıbrıslı Türk toplumu lideri olarak Kıbrıs’ta kalıcı ve kapsamlı bir çözümü yürüten Mustafa Akıncı ve onun sürdürdüğü sürece destek verenler arasındaki ayrışma önemli bir mesaj vermiştir.

Hükümet partilerinin müzakereci ekipte temsilciye sahip olma talebi gerçekleştirilen sürece zarar vermek amacına hizmet ettiği açıktır. Ortaya çıkan tablo, Kıbrıs’ın kuzeyindeki çarpık düzeni yaratan ve bu şekilde var olmak isteyenler ile yeni bir gelecek kurmak isteyenler arasındaki ayrımı net bir biçimde ortaya çıkarmıştır.

Yürütülen süreci baltalamak isteyenler adamızın ekolojik yapısını hiçe sayarak şahsi menfaatlerini düşünenlerdir. Kıbrıs’ın kuzeyindeki yolsuzlukların, insanlar arasında ayrımcılık yapılmasının, batık belediyelerin sorumlularına yardım edenlerdir. Milli hassasiyetleri sömürerek sosyal adaleti hiçe sayanlardır. Temel insan haklarını, özgürlükleri çeşitli sebeplerle askıya almak isteyenler, evrensel değerleri görmezden gelenlerdir.

Korku ve yalanla sadece kendi menfaatlerinden başka hiçbir şey düşünmeyenleri çok iyi tanıyoruz ve onların ucuz politikalarını tümden reddediyoruz.

Bu politikalarla toplumun geleceğin ipotek altına almasına karşı duruyoruz. Çünkü Kıbrıslı Türkler’in geleceği ülkemizin federal bir yapıda birleşmesi ile garanti altına alınacağını çok iyi biliyoruz.

Bizler, Bu ülkede barış sürecini başlatmak, toplumların, bireylerin yeniden barış içinde yaşamasını sağlamak elimizde olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden tüm demokratik kitle örgütlerini ve barışsever aktivistleri çağırıyoruz.

Gelin 1 Eylül’de sokağa çıkalım, Kıbrıs’ın barış sürecini başlatacak bir kıvılcım yaratalım. Geçmişle yüzleşmeye, kendimize, insanlığa ve Kıbrıslılara güvendiğimizin mesajını hep birlikte dayanışarak yaymaya başlayalım.

1 Eylül’de saat 18:30’da Kuğulu Park’ta buluşalım

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dayanışma: Barış sürecini başlatacak kıvılcımı yakalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir