Cumhurbaşkanı Tatar: Güzelyurt güzel bir vatan toprağıdırfeatured


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güzelyurt Belediyesi tarafından düzenlenen 46’ncı Güzelyurt Portakal Festivali’nin açılış törenine katıldı.

Cumhurbaskanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, bu yıl narenciyede yaşanan sıkıntılara değinerek, alınan tedbirlerle ve yapılan çalışmalarla önümüzdeki süreçte sıkıntıların aşılacağına dair inanç belirti.

Güzelyurt’ta narenciye ve diğer ürünlerin yetiştirildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’den gelen su ve dünyadaki gelişmelerle tür değişiklikleri konusunda çalışmalar yapılmasının önemine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, farklı ürünlerin dünya pazarlarına buluşması ve ziraat mühendislerinin yaptıkları çalışmaların artmasıyla KKTC’nin daha güzel günlere emin adamlarla ilerleyeceğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Güzelyurt’un güzel bir vatan toprağı olduğunu vurgulayarak, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutladı.

Festivalde ayrıca Ukrayna vatandaşı Trokhym Kormlets isimli çocuk Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a yaptığı resmi takdim etti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cumhurbaşkanı Tatar: Güzelyurt güzel bir vatan toprağıdır

Yorumlar kapalı.