Cumhurbaşkanı Tatar, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle mesaj yayımladıfeatured


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, işçi ve emekçinin bir devlet ve bir ülke için en başta gelen unsur olduğunun bilincinde olduklarını belirterek, “Bu kesimin, çalışma koşullarını, yaşam seviyesini ileri taşımak, haklarını koruyup geliştirmek suretiyle üretimi en üst seviyeye çıkarmayı ödev sayıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türklerinin bugünlere emekçisi, iş dünyası, öğretmeni ve memurunun verdiği yoğun mücadeleyle geldiğini vurgulayarak, zorlukların birlikte aşılarak ülkeyi daha güzel, daha parlak yarınlara taşıyacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı barış ve huzur içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı gün, emeğin ve emekçinin değerini bir kez daha hatırlatmakta, dayanışma ve birlik ruhumuzu pekiştirmektedir.

Bizler, işçi ve emekçinin katkısının bir devlet, bir ülke için en başta gelen unsur olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla bu kesimin, çalışma koşullarını, yaşam seviyesini ileri taşımak, haklarını koruyup geliştirmek suretiyle üretimi en üst seviyeye çıkarmayı ödev sayıyoruz.

Kıbrıs Türkü bugünlere emekçisi, iş dünyası, öğretmeni, memurunun verdiği yoğun mücadele ile gelmiştir. Yine öyle olacaktır. Zorlukları birlikte aşacak, ülkemizi daha güzel, daha parlak yarınlara taşıyacağız.

Ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için fedakarca çalışan, üreten ve emek veren tüm vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Sizler, ülkemizin geleceğini inşa eden en değerli unsurlarsınız.

Bu vesileyle, şehit emekçilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir gelecek diliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cumhurbaşkanı Tatar, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı

Yorumlar kapalı.