Çin uyruklu 13 zanlı 2 gün tutuklu kalacakfeatured


İskele polisi, ev açma ve hırsızlık suçlarıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında, Safaköy’de ofis olarak kullanılan 3 dairede gümrüğe beyan edilmemiş kanunsuz olarak tasarruf edilen çok sayıda elektronik eşya ve para tespit etti

 

Sedef BOŞNAK

İskele polisi, ev açma ve hırsızlık suçuyla yürüttüğü soruşturma kapsamında Safaköy’de ofis ve ev olarak kullanılan 3 daireye baskın yaptı.
Polis, bahse konu dairelerde kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmemiş toplam 660 adet cep telefonunu ve 30 adet dizüstü bilgisayar ve çok sayıda bilgisayar hoparlörü, Çin menşei muhtelif içecek ve gıda ürününü, toplam 15.845 TL, 3.985 Amerikan Doları, 5.615 Yuan Çin parası, 30.000 KyatMiyanmar parası ve 72 Ringgit Malezya parası bulunarak emare alındı.
Meseleyle ilgili Çin uyruklu 13 kişiyi tutuklayan polis, zanlıları dün nöbetçi mahkemeye çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.
Soruşturmasını çok yönlü sürdüren polis, meseleyle ilgili 4 kişiyi daha aradığını açıkladı.

4 kişi daha aranıyor
Dünkü tutukluluk duruşmasında, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Baki Bakioğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.
Tanık polis Baki Bakioğlu, 2024 yılı Haziran ayı içerisinde Safaköy’de meydana gelen ev açma ve hırsızlık meseleleri ile ilgili olarak yürüttüğü geniş çaplı soruşturmada kapsamında bir başka suçu ortaya çıkarttığını anlattı.
Baki Bakioğlu, zanlıların ve kullanımlarındaki, Safaköy’de bulunan üç ayrı apartman dairesinde yaptığı aramada, kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmemiş toplam 660 adet cep telefonunu ve 30 adet dizüstü bilgisayar ve çok sayıda bilgisayar hoparlörü, Çin menşei muhtelif içecek ve gıda ürününü, toplam 15.845 TL, 3.985 Amerikan Doları, 5.615 Yuan Çin parası, 30.000 KyatMiyanmar parası ve 72 Ringgit Malezya parasını bularak emare zapt ettiğini açıkladı.
Bakioğlu, meseleyle ilgili olan zanlıları tek tek derdest emri gereği tutukladığını belirttikten sonra, çok yönlü olarak sürdürdüğü soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar hakkında tutukluluk emri talep etti.
Mahkeme, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için polise fırsat tanıdı ve zanlıların 2’şer gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

1
mutlu
Mutlu
6
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Çin uyruklu 13 zanlı 2 gün tutuklu kalacak

Yorumlar kapalı.