Cep telefonundan tabancanın bırakıldığı konumu atıldıfeatured


Küçük Kaymaklı’da, 5 Mayıs’ta Lefkoşa polisinin gerçekleştirdiği operasyonda bir marketin park yerinde tabanca ve canlı mermi ile yakalanan yabancı uyruklu iki kişinin ardından aranan bir kişi polise teslim oldu

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da, 5 Mayıs’ta Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyonda bir marketin park yerinde tabanca ve canlı mermi ile yakalanan yabancı uyruklu iki kişinin ardından aranan İ.K isimli zanlı polise teslim oldu.

Polis, İ.K’nin cep telefonundan, zanlı B.E.’nin alması için tabancanın bırakıldığı yeri gösteren konumun atıldığını belirtti.

B.E.’nin (E-30) kullanımında bulunan araçta yapılan aramada bir 9 mm çapında tabanca ve şarjörü ile 4 canlı mermi bulunarak emare olarak alınmıştı.
“Kanunsuz ateşli silah taşıma, tasarruf” ve “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma, tasarruf” suçuyla tutuklanan zanlı  İ.K. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis çavuşu Aygün Karagil’i dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, 05.05.2024 tarihinde saat 01.00’de Küçük Kaymaklı’da bulunan Makro isimli marketin araç park yerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekiplerince yapılan operasyon neticesinde İskele’de sakin B.E.’nin kullanımındaki VA 961 plakalı araç içerinde bir adet Sig Sauer marka 9 mm tabanca ve şarjörü içerisinde 4 adet 9 mm canlı mermi tespit edilerek emare olarak alındığını anımsattı.
Karagil, olay yerinde yapılan soruşturma neticesinde bahse konu tabancayı getiren şahsın Mağusa’da sakin B.H. isimli zanlı olduğunun tespit edilerek olay yerinde bulunan her iki şahıs suçüstü hali gereği tutuklandığını

Yineledi.

Polis çavuşu Aygün Karagil, İ.K’nin cep telefonundan, zanlı B.E.’nin alması için tabancanın Yeşilköy’de bırakıldığı yeri gösteren konumun atıldığını belirtti.

Zanlının suçla bağının araştırılmasının yanı sıra, halen aranan 4 kişi olduğunu  belirten Karagil

, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cep telefonundan tabancanın bırakıldığı konumu atıldı

Yorumlar kapalı.