Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok: Çok çalıştım ve diplomamı hak ettimfeatured


Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde sahte diploma soruşturması derinleşirken, Halkın Partisi Başkanı Kudret Özersay’ın bir paylaşımında isim vermese de bazı belediye başkanlarının da sahte diploma aldığının iddia edilmesi üzerine söz konusu üniversitede yüksek lisans yapan Çatalköy Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

8 Haziran 2022 tarihinde Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi bulunan bir belediye başkanı olduğunu anımsatan Kırok, “27 Ekim 2020 tarihinde üniversiteye kayıt olduğunu anlattı. Ders notlarımı gösteren transkriptinin fotoğrafını paylaşan Kırok, “Yüksek lisans tezimi savunup, mezun olduğum gün yine sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşımda; “Hayali olmayan insanların hedefi olmaz. Önce hayal et, sonra iste ve çok çalış.” demiştim. Ben öyle yaptım. Çok çalıştım ve bu diplomanın her bir zerresini hak ederek kazandım. Bizde sahtelik olmaz. İlgililere bir kez daha hatırlatmak istedim.” dedi.

Kırok sözlerine şöyle devam etti:

Özersay’a gönderme.. “Büründüğü dedektiflik rolünü bıraksın”

“Sayın Özersay’da bir akademisyen olarak neyin doğru neyin yanlış yapıldığını biliyordur diye de düşünüyorum. Eğer amaç çamur atıp karalamaksa yapılan bu yanlış açıklamalara bir son vermesini ve bürünmüş olduğu dedektif rolünü bırakıp gerçek anlamda halka hizmet etmesini tavsiye ederim. Sapla samanı karıştırmamak gerekiyor.
Not: Almış olduğum tüm derslerde verilen projelerim ve anket sonuçlarım da elimde mevcuttur gerektiği takdirde incelenmesi için ilgili kurumlara verebilirim.”

 

Özersay’ın iddiası

HP Başkanı Özersay, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:
“Sahte diplomalarla gündeme gelen üniversiteden diploma alıp devlete veren, yani tedavüle süren hatta maaş artışı da almış olan ve şu anda belediye başkanı, kaymakam, müdür olan isimler var. Bu isimlerin diplomaları sahte mi değil mi bilmiyorum ama bildiğim şey bu diplomaların da mutlaka araştırılması gerektiğidir… Takipçisi olacağız!”

 

Kırok’un paylaşımı ve şahsi eğitim belgeleri şu şekilde:

 

 

1
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
6
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok: Çok çalıştım ve diplomamı hak ettim

Yorumlar kapalı.