CAS sahipsiz değilfeatured


Ali CANSU

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Ercan Havalimanı’nda yer hizmeti veren CAS’ın (Cyprus Airport Services Ltd.) bakanlıkları bünyesine geçtiğini açıkladı ve sıkıntılarının giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

“Hükümetin destek ve koruyucu eli daima yanınızda olacak” diyen Bakan Dürüst, CAS’ın sahipsiz olmadığını bildirdi.

Kemal Dürüst, dün, ekibi ile birlikte Ercan Havalimanı’nda bulunan CAS’ın merkezini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Fikret Çavuşoğlu ve personel ile görüştü.

Dürüst, CAS’ın sahipsiz kalmadığını ve bu şirkete sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti.

CAS’ın bundan sonraki süreçte çok daha güçlü, ekonomik ve dinamik bir yapıya kavuşturulabilmesi için gereğinin yapılacağını, çalışanlara bire bir aktarmak istediğini de kaydetti.

Kemal Dürüst, “CAS’tan birçok kişi, evine ekmek götürüyor. CAS, çalışanlar ve hizmet alımı açısından birçok uçak firmasının önemsediği bir kuruluştur. Bütün dünyada bu hizmetler nasıl yapılıyorsa, bundan sonraki süreçte, çağdaş hizmetler götürme adına kararlı politikalarımızı ortaya koyacağız” dedi.

CAS’ın düne göre bugün daha iyi durumda olduğunu ifade eden Bakan Dürüst, “CAS, her şeyi ile yeterli konumdadır diyecek noktada değiliz. Ama yarınlarda daha iyi olması için bugün gerekli tedbirleri alacağız. Çalışanlara da daha iyi hizmet sunmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

KKTC’nin turizm ve eğitim adası olduğuna dikkat çeken Dürüst, ada ülkesinde hava taşımacılığının büyük bir önem taşıdığını kaydetti. Yer hizmetleri açısından uçaklara kaliteli hizmet verilmesi için çağdaş donanımın sağlanacağını ifade eden Dürüst, “Bakanlık olarak Ercan Havalimanı’nda verilen hizmetleri yakından takip edeceğiz. Destek olmak için de bütün çabayı ortaya koyacağız.” dedi.

Kötü olan durumu daha iyiye götüreceğiz

CAS çalışanlarına seslenen Kemal Dürüst, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün CAS’a büyük önem verdiğini de ifade ederek, görevlerinin CAS’ı daha iyiye götürmek olduğunu, bunu yapmakta da kararlı olduklarını söyledi.

CAS Yönetim Kurulu ile bir toplantı yapıldığını ve Başbakan’ın talimatı ile bugünden sonra CAS’la bire bir yakından ilgilenileceğini anlatan Dürüst, çalışanlara seslenerek “Sizler, alın terinizin karşılığını ekmek paranızı evinize götürmek için burada mücadele veriyorsunuz. Sonuna kadar yanınızdayız. İşimizi kaliteli yaparak turist ve yolcu memnuniyeti ile kurumumuza yakışır hizmet vermemiz gerekiyor.

Hepiniz birsiniz, çünkü KKTC devleti birdir. Hizmetler tam yapılırsa ve buraya sahip çıkılırsa CAS daha iyi konuma gelir” dedi.

Yönetim Kurulu toplantıları yakından takip edilecek

Bakan Kemal Dürüst, sorunlara hızlılıkla cevap vermek için bakanlık Müsteşarı Bumin Paşa’nın CAS’ın yönetim kuruluna görevlendirdiğini de söyledi.

CAS’ı yakından takip ederek sıkıntıların giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacağına dikkat çeken Dürüst, “Hükümetin destek ve koruyucu eli daima yanınızda olacak” dedi.

CAS’ın sahipsiz olmadığını da anlatan Dürüst, CAS çalışanlarına bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
CAS sahipsiz değil

Yorumlar kapalı.