Cahitoğlu, Kemal Elektrikçi’yi kutladıfeatured


Spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Yunanistan’da katıldığı Ultra Maraton Yarışı’nda ilklere imza atan Kemal Elektrikçi’yi kabul ederek görüştü.

Başbakanlık’ta gerçekleşen kabulde Cahitoğlu, 17 – 19 Mayıs tarihlerinde Yunanistan’ın Delphi şehrinde organize edilen 215 kilometrelik “Evchidios Athlos” Ultra Maratonu’nu 26 saat 38 dakikalık derecesiyle tamamlayarak genel klasmanda 5. olan ve bu başarısıyla 2025 Eylül ayında yine Yunanistan’da düzenlenecek olan Spartatlon Maratonu’na davet alan ilk Kıbrıslı Türk sporcu olmayı başaran Kemal’ı tebrik etti.

 

Elektrikçi: Destek ekibim olsa çok daha farklı olabilirdi

Kabulde konuşan başarılı sporcu Kemal, “Bu zorlu yarışta 60 kişi içerisinde genel klasman 5’incisi oldum. Yaklaşık 160 Km birinci sırada gitmeme rağmen destek ekibimin olmaması beni yavaşlattı. Ancak yarışı ilk 5’in içinde bitirmemden dolayı Yunanistan’ın en zor yarışı olan Spartatlon’a katılma hakkı kazandım. Bunu başaran ilk Kıbrıslı Türk olarak büyük bir başarı gösterdim.” dedi.

 

Cahitoğlu: Desteğimiz sürecek

Cahitoğlu ise konuşmasında, böylesine zorlu bir yarışı tamamlayan Kemal’ı tebrik ederek kendisine başarı diledi. Spordan da Sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, başarılı sporcunun Başbakanlık ve Spor Dairesi olarak destekleneceğini bildirdi.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cahitoğlu, Kemal Elektrikçi’yi kutladı

Yorumlar kapalı.