Buse artık olimpiyatlara çok yakınfeatured


2024 Paris Olimpiyatları hedefiyle oldukça yoğun bir sezon geçiren Buse Savaşkan, Roma’da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası finalinde güçlü rakiplerle yarıştı.

Gururumuz Buse, kariyerinin en önemli organizasyonlarından biri olan bu şampiyonada 1.86’lık derecesi ile en iyi 12 sporcu arasında 10. olarak hem ülkemizi gururlandırdı hem de önemli bir turnuva tecrübesi elde etti.

 

Buse yarışı 1.86 ile tamamladı

Temsilcimiz ilk olarak 1.82’lik yüksekliği rahat bir şekilde ilk hakkında geçti. 1.86’lık dereceyi de aynı şekilde ilk hakkında geçen Buse, 1.90’lık dereceyi üç hakkında geçemeyerek final mücadelesini tamamladı. Avrupa’nın önemli atletleri ile önemli bir organizasyonda yarışarak büyük deneyim kazanan temsilcimiz olimpiyatlara katılım için kota mücadelesinin tamamlanacağı 30 Haziran tarihine kadar mücadelesine devam edecek. Şu anda olimpiyatlara katılım için 1.97’lik barajı geçen 13 atlet bulunuyor. 32 atletin yer alacağı olimpiyatlarda şu anda Buse sıralamada 22’nci konumda bulunuyor. Roma’da gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda elde ettiği derece sonrası alacağı puanlarla Buse’nin sıralamadaki konumu ilerleyen günlerde tekrardan güncellenecek. Ancak temsilcimiz şu anda 32 atlet arasında 22’nci sırada bulunarak olimpiyat şansını oldukça iddialı bir şekilde sürdürüyor.

 

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Buse artık olimpiyatlara çok yakın

Yorumlar kapalı.