Bulduğu cüzdan başını yaktıfeaturedSefa Mutlu’nun kaybettiği cüzdanı bularak, kredi kartlarından toplam bin 601 TL harcama yapan zanlı İ.E. teminat duruşmasına çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde 19 Ocak’ta Sefa Mutlu’ya ait olan ve kaybettiği cüzdanı bularak, kredi kartlarından toplam bin 601 TL harcama yapan zanlı İ.E. yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Bularak sirkat” suçundan tutuklanan zanlı İ.E. bugün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Fırat Uğuroğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Uğuroğlu, zanlının 19.01.2024 tarihinde saat 01.30 raddelerinde Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, Hamitköy’de sakin Sefa Mutlu’ya ait 85 TL değerindeki Fosil marka para cüzdanı ve içerisinde bulunan müştekiye ait Türkiye sürüş ehliyeti, 600 Türk Lirası, 1 adet Garanti Bankasına, 1 adet Ziraat Bankasına ve 1 adet de Türkiye İş Bankasına ait 3 adet kredi kartını yerde bularak aldığını ve yetkililere iletmeyerek ‘Bularak sirkat’ suçunu işlediğini anlattı.

Uğuroğlu, zanlının, 19.01.2024 tarihinde müştekiye ait Türkiye İş Bankası Kredi kartı ile işlemler yaparak toplamda bin 601 TL’yi sirkat ettiğini anlattı.

Uğuroğlu, yapılan tahkikat sonucu zanlının 29.01.2024 tarihinde, Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Zanlının üzerinde yapılan aramada Fosil Marka cüzdan ve cüzdan içerisinde müştekiye ait TC sürüş ehliyetinin  tespit edilip, emare olarak alındığını söyleyen Uğuroğlu, zanlının aynı gün itiraf nitelikli bir gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Uğuroğlu, zanlının aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve KKTC’de yasal statüsü olmadığını belirterek, iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
Bulduğu cüzdan başını yaktı

Yorumlar kapalı.