BTM 2. Lig şekilleniyor



featured


ÖZEL HABER

Ahmet OGAN

 

Digitürk Kıbrıs Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig’de 7 grupta oynanan 19 maçla heyecan devam etti.

BTM 2. Lig’de gruplarında ilk iki sırayı alacak olan 14 takım ve en iyi 2 grup üçüncüsü yarı finale yükselecek. Ligde hafta sonu oynanan maçlarda 7 maçı ev sahibi takımlar, 6 maçı deplasman takımları kazanırken, 5 maç beraberlikle sonuçlandı. Fileler 77 kez havalandı.

 

Liderlik yarışı devam ediyor

Digitürk Kıbrıs BTM 2. Lig’de 1. grupta 9, diğer gruplarda 7. haftada alınan sonuçların ardından 1. grupta Amaara Gaziveren, 2. grupta T. Ersalıcı Tepebaşı, 3. grupta Ağırdağ Boğaz, 4. grupta Aslanköy, 5. grupta Evleksiz Üni. Güvercinlik, 6. Grupta Serdarlı, 7. grupta Çalıkuşu Grup Yedikonuk takımları haftayı lider kapattı.

 

11. ve 8. Hafta 29-30 Haziran’da

Ligde gruplardaki mücadele 29 Haziran Cumartesi ve 30 Haziran Pazar günü oynanacak 20 maçla devam edilecek. Alınan sonuçlar, gruplarda gol krallığı ve gelecek haftanın programı şöyle;

1. GRUP

Zümrütköy-Amaara Gaziveren 1-3
Yedidalga-Akçay 0-2
Serhatköy-Doğancı 1-8

2. GRUP

Çamlıbel-Eurocoast Sadrazam Kayalar 1-2
Tatlısu-T. Ersalıcı Tepebaşı 0-3
Akdeniz-Göksu Spor Derneği 2-1

3. GRUP

Bahçeli-Taşkent 2-2
Yenikent Perçinci-Alayköy 2-1
Dağyol-Ağırdağ Boğaz 1-5

4. GRUP

Dilekkaya-Aslanköy 0-0
Akıncılar-Kırıkkale 1-2
Doğukent-Gaziköy 0-3

5. GRUP

Pergama-Alaniçi 5-1
Akdoğan-Mutluyaka 2-0
Korkuteli-Evleksiz Uni. Güvercinlik 0-0

6. GRUP

1461 İskele Trabzonspor-Boğaziçi 0-1

7. GRUP

Büyükkonuk-Sun Republic Yarköy 0-3
Ergazi-Halil Falyalı Kumyalı 1-1
Çalıkuşu Grup Yedikonuk-Bafra 2-0

 

Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 1. Grup Gol Krallığı

11 Gol: Yücel Yıldırım (Doğancı)
10 Gol: Atay Yıldız (Amaara Gaziveren)
7 Gol: Besim Aykanat (Doğancı)
6 Gol: Devrim Erdoğan (Amaara Gaziveren), Şenol Palaz (Akçay)
Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 2. Grup Gol Krallığı
6 Gol: Gürkan Akkuş (T.Ersalıcı Tepebaşı)
5 Gol: Hüseyin Sarro (Akdeniz), Aygün Tosun (Çamlıbel)
4 Gol: Hüseyin Aydıngönül (Tatlısu), Fırat Emre Batıhan (Çamlıbel)

Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 3. Grup Gol Krallığı

9 Gol: Cem Kaygısız (Taşkent)
7 Gol: Akın Topal (Bahçeli)
6 Gol: İbrahim Çelik (Bahçeli)
Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 4. Grup Gol Krallığı
10 Gol: Emre Turgut (Aslanköy)
5 Gol: Tuğra Yeşer (Kırıkkale), Osman Karşılı (Kırıkkale)
4 Gol: Mehmet Bayraktar (Doğukent), Kadir Cin (Gaziköy)

 

Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 5. Grup Gol Krallığı

10 Gol: Kenan İrfanoğlu (Akdoğan)
9 Gol: Tugay Yavuz (Korkuteli)
6 Gol: Hasan Külahlılar (Akdoğan)
5 Gol: Tolga Kara (Evleksiz Uni. Güvercinlik), Hüseyin Keleş (Akdoğan)
Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 6. Grup Gol Krallığı
3 Gol: Barış Ünüvardır (Ötüken), Oytun Çorba (Serdarlı), Selkan Can (Ötüken)
2 Gol: Mustafa Yorgancı (Serdarlı), Özkan Demirel, Coşkun Cumaoğulları (Ötüken), İbrahim Yazıcı (Boğaziçi),

Digitürk Kıbrıs (BTM) 2. Lig 7. Grup Gol Krallığı

8 Gol: Meyti Ateş (Çalıkuşu Grup Yedikonuk)
7 Gol: Cemal Sevin (Sun Republic Yarköy)
6 Gol: Ayhan Karakuyu (Sun Republic Yarköy)

 

Gelecek haftanın program

1. GRUP
29 Haziran Çarşamba
Zümrütköy-Akçay
30 Haziran Pazar
Gayretköy-Yedidalga
Serhatköy-Amaara Gaziveren
(Doğancı Bay)

2. GRUP

29 Haziran Cumartesi
Çamlıbel-Tatlısu
Eurocoast Sadrazam Kayalar-Akdeniz
Göksu Spor Derneği-T. Ersalıcı Tepebaşı

3. GRUP

23 Haziran Pazar
Ağırdağ Boğaz-Taşkent
Alayköy-Dağyol
Yenikent Perçinci-Bahçeli

4. GRUP

29 Haziran Cumartesi
Dilekkaya-Doğukent
Aslanköy-Akıncılar
30 Haziran Pazar
Kırıkkale-Gaziköy

5. GRUP

30 Haziran Pazar
Alaniçi-Korkuteli
Evleksiz Uni. Güvercinlik-Mutluyaka
Pergama-Akdoğan

6. GRUP

29 Haziran Cumartesi
Serdarlı-1461 İskele Trabzonspor
Boğaziçi-Ötüken

7. GRUP

30 Haziran Pazar
Ergazi-Çalıkuşu Grup Yedikonuk
Bafra-Büyükkonuk
Sun Republic Yarköy-Halil Falyalı Kumyalı
(Tüm karşılaşmalar 18.00’ de başlayacak)

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
BTM 2. Lig şekilleniyor

Yorumlar kapalı.