Bocceciler heyecanlıfeatured


İtalya’nın Terni Şehrinde gerçekleştirildiği ifade edilen Avrupa Bireysel Erkek-Kadın ve Karışık Çiftler Bocce Şampiyonası’nda KKTC adına katılan sporcuların başarılı neticeler elde ettiği vurgulandı.
Gönderilen açıklamada Ferdi Kadınlar kategorisinde mücadele eden Serpil Kızıldere’nin grubunu lider olarak bitirdiği ve Slovakya ülkesine karşı ‘harika bir oyun’ oynayarak maçı 7-2 kazandığı belirtildi.
Serpil Kızıldere’nin aldığı netice ile ilgili “bu başarı ile Bocce tarihimizde Avrupa Şampiyonalarında ülkemize madalya getiren ilk sporcu oldu” sözlerine yer verildi ve yarı finalde Hırvatistan ülkesi ile eşleştiği söylendi.

Birçok bilgi notu paylaşıldı
Gönderilen bilgilendirme notlarında Gülden ve Halit’den oluşan karışık çiftler takımının ise grubu ikinci bitirdikten sonra çeyrek finalde ‘Dünya ve Avrupa Şampiyonu İtalya’ ile eşleştiği ve maçı kaybettikleri dile getirildi. Dünya Şampiyonası’na kota alabilmek için ilk 6’ya girmesi gerektiği vurgulanan KKTC sporcularının Polonya ülkesini 10-5 yenerek Dünya Şampiyonası’na katılmayı garantilediği açıklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bocceciler heyecanlı

Yorumlar kapalı.