Boğaz Piknik alanı yine çöplüğe dönüştüfeatured


Elmas TOKAY

Ülkemizin yıllarca en çok rağbet gören ve pazar günlerinin vazgeçilmez mangal yeri olan Boğaz Piknik Alanı yine çöplüğe döndü.

Sunduğu keyiften çok çöplük görüntüleriyle gündeme gelen alan, çeşitli kampanyalar ve Girne Belediyesi’nin girişimleriyle birçok kez temizlendi. Ancak, duyarsız bazı vatandaşlar, piknik sonrası çevreye bıraktıkları atıklarla piknik alanını çöplüğe çevirmekten hiç bıkmadı.

Özellikle doğaya en büyük zararı veren plastik şişeler ve naylon poşetlerin ele geçirdiği piknik alanında, yangına neden olabilecek camdan atıklar da mevcut.

Doğamızı korumamız, çevremize sahip çıkmamız gerekirken, sorumsuzca davranıp yemyeşil alanımızı “çöplüğe” dönüştürmek ülkemizi seven herkesi üzüyordur.

Temizleniyor, birkaç saat sonra çöplüğe dönüyor

Bu çevre kirliliğinden bıkıp, usanan vatandaşlar KIBRIS’ı arayarak ihbarda bulundu.

Çevre kirliliği bir yana canlı sağlığını da ciddi şekilde etkileyen bu durum karşısında yetkililerin önlem almasını isteyen vatandaş, “Zaman zaman Orman Dairesi, Dikmen Belediyesi ve Girne Belediyesi bölgede temizlik faaliyeti yapsa da, duyarsız vatandaşlar, bir kaç saatte burayı yeniden çöplüğe çeviriyor” dedi.

Pis koku her yeri sardı

Piknik alanının bir bölümü özel bir işletmeye kiralandı. Sadece bu bölge temiz tutulurken, alanın geriye kalan kısmında küçük çöp tepeleri oluştu.

Bölgeden çok uzun süredir toplanmayan çöp poşetlerinin, başıboş köpekler tarafından yırtılması nedeniyle piknik alanı çöplerden geçilmez hale geldi, pis koku ise çevrede nefes alınamaz bir durum yaratıyor.

Tüm bunlara ek olarak birçok sorumsuz piknikçinin yiyip içtikten sonra masaları bile temizlemeden alandan ayrılması çirkin görüntüleri artırıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Boğaz Piknik alanı yine çöplüğe dönüştü

Yorumlar kapalı.