Bisikletli sporcunun hayati tehlikesi varfeatured
Lefkoşa-Girne Anayolu’nda Berkal Volkan (E-36) ve Nurettin Ulvi (E-46)’nin kullanımlarındaki bisikletlerin arka kısmına çarpıp kaçan sürücü, 195 promil alkollü çıktı

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa-Girne ana yolunda Berkal Volkan (E-36) ve Nurettin Ulvi (E-46)’nin kullanımlarındaki bisikletlerin arka kısmına çarpıp kaçan sürücü İbrahim Olamilekan Awoyede, mobese kamera kayıtlarından tespit edildi ve evinde tutuklandı. Trafik Polisi, zanlının 195 promil alkollü olduğunun belirlendiğini kaydetti.

“Dikkatsiz sürüş”, “Alkollü araç kullanma” suçlarından tutuklanan zanlı İbrahim Olamilekan Awoyede, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Emine Çıkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çıkan, Lefkoşa-Girne ana yolunun 2-3’üncü kilometreleri arasında, 13 Kasım’da, 06.30-06.50 saatleri arasında, kimliği meçhul sürücü yönetimindeki meçhul plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada güney istikametine doğru seyretmekte olan Berkal Volkan (E-36) ve Nurettin Ulvi’nin (E-46) kullanımlarındaki bisikletlerin arka kısmına, muhtemelen aracının sol ön kısmı ile çarptıktan sonra durmayıp, kaza yerinde isim ve adres vermeden ayrıldığını anımsattı.
Çıkan, kaza sonucu yaralanan bisiklet sürücüleri Berkal Volkan ve Nurettin Ulvi’nin, kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerinin halen sürdüğünü ve sağlık durumlarının kritik olduğunu mahkemeye aktardı.

Çıkan, kaza mahallindeki kamera kayıtlarının incelendiğini ve kazaya methaldar aracın VM 220 plakalı araç olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Zanlının evinde belirlenerek tutuklandığını söyleyen Çıkan, 195 promil alkollü olduğunu mahkemeye aktardı. Çıkan, iki bisikletlinin Bisiklet Federasyonuna kayıtlı lisanslı sporcular olduğunu ve Berkay Volkan’ın hayati tehlikesinin bulunduğunu belirterek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bisikletli sporcunun hayati tehlikesi var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir