Bina, 4 şiddetindeki bir depreme dayanamazfeaturedAhmet KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, Haspolat Meslek Lisesi’nin dört şiddetindeki bir depreme dayanamama riski olduğu için yeni eğitim ve öğretim yılında faaliyetlerine bir seneliğine KTEZO Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitimi Merkezi’nde devam edeceğini açıkladı.

Tulga, “Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı bize Haspolat Meslek Lisesi’nin dört şiddetindeki bir depreme dayanamayacağını söylediğinde, bakanlıkla olan işbirliğimizden dolayı bu kararı kabul ettik” dedi.

KTEZO Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitimi Merkezi’nde bir takım sıkışıklık olsa bile bina altyapısının alınan karara yeterli olduğuna dikkat çeken Tulga, söz konusu binanın yeni yapıldığını ve içerisinde 8 adet sınıf ile 4 adet atölyenin bulunduğunu ifade etti.

Tulga, binanın elektrik bağlantısının henüz şebekeye bağlanmadığını, bu nedenle de binaya jeneratörle elektrik sağlandığını söyleyerek, alınan bu karar nedeniyle elektrik altyapısının şebekeye bağlanma işlemini hızlandırdıklarını ve en geç pazartesi gününe kadar da elektriğinin şebekeye bağlanacağını kaydetti.

Söz konusu eğitim merkezinde sıra ve masa konusunda herhangi bir sorunlarının olmadığını belirten Tulga, Haspolat Meslek Lisesi’nin atölyelerinin de önümüzdeki pazartesi günü taşınacağını dile getirdi.

Tulga, öğretmen odalarının ise pazartesine yetişemeyebileceğini kaydederek, çok kısa süre içerisinde öğretmen odalarını da tamamlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili görüşlerini almak istediğimiz Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ise ulaşmak mümkün olamadı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bina, 4 şiddetindeki bir depreme dayanamaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir