Bilim Lefkoşa bilim şenliği başlıyor!featured


Bilim Lefkoşa, ilk Bilim Şenliğini 20-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenliyor. Etkinlik KKTC’nin genç kuşağının bilim ve teknolojiye ilgisini artırmayı hedefliyor. Bilim Lefkoşa Bilim Şenliği 20- 21 Mayıs tarihlerinde 09.30-14.30 arası katılımcılara eğlenceli ve öğretici deneyimler sunacak. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, İTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi, T3 Vakfı ve KIBZEV tarafından desteklenen BİLİM LEFKOŞA açıldığı günden beri 6-14 yaş grubu çocuklara bilimi sevdiren etkinlikleriyle göz dolduruyor.

İki gün boyunca sürecek şenlikte gerçekleşecek etkinlikler arasında ilginç bilim deneyleri ve bilimsel sergiler, robot teknolojileri, atölye çalışmaları, havacılık ve uzay atölyesi, matematik atölyesi, doğa fen atölyesi, girişimcilik, teknoloji tasarım ve tarım atölyelerine ait alanlarda öğrenciler eğlenerek öğrenecekler. Üniversitelerin de bilim stantlarının yer alacağı şenlikte okçuluk, ebru ve seramik gibi sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunacak

Bilim Lefkoşa Bilim Şenliği ile ilgili detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarını takip edebilir ve 0539 136 38 00 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

2
mutlu
Mutlu
18
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bilim Lefkoşa bilim şenliği başlıyor!

Yorumlar kapalı.