Beyninde emboli atan Açıkgöz: Sinirden, stresten uzak durmamız lazım!featuredSOSYAL MEDYA

Gazeteci Rıza Açıkgöz, beyin damarlarında tespit edilen bir tıkanıklık sonrasında yaşadıklarını paylaştı.

6 Şubat depreminin yıl dönümünde Şampiyon Melekler Takımı’nı andıklarını ve haberini yetiştirmek için çabaladıkları esnada birdenbire baş dönmesi yaşayan Açıkgöz, yaşadığı rahatsızlığı ve tedavi sürecini anlattı.

Ambulans çağrılmasının ardından hastaneye kaldırılan Açıkgöz, burada yapılan tomografi ve MR sonuçlarının ardından nöbetçi doktorlar tarafından beyin damarlarında tıkanıklık teşhisi konulduğunu belirtti.

 

Açıkgöz, yaşadığı süreci paylaşarak başkalarının benzer durumlarla karşılaşması halinde ne yapmaları gerektiğine dair bilgilendirmelerde bulunarak, şunları kaydetti:

“Hastanede önce tomografi ardından da MR çekildi ve bu sonuçlar neticesinde beynimde bir tıkanıklığa rastlandı. Ardından da nöbetçi Nöroloji Doktorunu aradılar ve o da hemen benimle ilgilendi. Ardından beni beyin damarımda tıkanıklık teşhisi ile yukarıya çıkardılar. Bu süreç içerisinde bana kan sulandırıcı verildi.

Çok ciddi baş dönmeleri yaşadığınız zaman ambulansı aramaktan ve hastaneye gitmekten çekinmeyin ve korkmayın. Devletin hastanesine ve doktorlarına güvenin. Tedavi sürecim devam ediyor ama ilk teşhis ve yapılan müdahaleler doğruydu.

Bu süre zarfında başka bir damar tıkanıklığına rastlamadık ve dün taburcu oldum. 7 gün süren bu sürecin sonunda taburcu oldum şimdi evimde dinleniyorum.

Kendimize çok dikkat etmemiz ve sinirden, stresten uzak durmamız lazım. Bu dünya kimseye kalmayacak o yüzden bize olumsuz ve iyi gelmeyen insanlardan uzak durarak, onları bir şekilde hayatımızdan çıkaralım”

1
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Beyninde emboli atan Açıkgöz: Sinirden, stresten uzak durmamız lazım!

Yorumlar kapalı.