Berova: ‘Hükümet gelir saklıyor’ ifadesi doğru değilfeatured


Öykü KENDİR

Maliye Bakanı Özdemir Berova, KIBRIS TV ekranlarında yayınlanan ve Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Sabah’ adlı programa katılarak, muhalefetin eleştirilerine yanıt verdi.

Bakan Berova, 2024 yılına 6 milyar 700 milyon TL civarında bir açıkla başlanacağını aktararak, “Artıya geçiş yok, 271 milyon eksiyle kapatıldı” diye konuştu, muhalefetin bütçenin artı verdiği yönündeki eleştirilerini de şöyle yanıtladı:

“O rakamları nereden buluyorlar bilemiyorum. Bunu sürekli bir şekilde dile getirmeye çalışıyorlar. Rakamlar da Meclise sunuldu. Cuma günü Mecliste Maliye Bakanlığı bütçesinde konuşacağımız bu olacak. Sürekli muhalefet “hükümet gelir saklıyor” diyor, bu doğru değil. Cuma günü açıklayacağım. Ben muhalefete espriyle şunu söylüyorum; saklama yerlerine ben baktım bulamadım, gelin birlikte bakalım nerede…”

Bakan Berova, 2020, 2021, 2022 ve 2023 yıllarının ağır enflasyon altında geçtiğine de işaret ederek, “Enflasyona bağlı olarak Türk Lirası değerindeki gelirlerde bir artış oluştu ama bu gelir fazlasına dönmedi” dedi.

Berova, bütün bütçelerin geçtiğini ve bu vesileyle bütün harcamaların maliyenin kontrolü altına alındığı belirterek, ödenek üzeri harcamalara izin verilmeyeceğini bildirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Berova: ‘Hükümet gelir saklıyor’ ifadesi doğru değil

Yorumlar kapalı.