Berkal Volkan’ın durumu hala kritikfeatured
Lefkoşa-Girne anayolunda Berkal Volkan ve Nurettin Ulvi’nin kullanımlarındaki bisikletlere çarparak ağır yaralayan ve olay yerinden kaçan araç sürücüsünün aleyhinde 6 gün daha ek tutukluluk emri alındı

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa-Girne anayolu’nda Berkal Volkan (E-36) ve Nurettin Ulvi’nin (E-46) kullanımlarındaki bisikletlerin arka kısmına çarpıp kaçtıktan 6 saat sonra evinde tespit edilen sürücü İbrahim Olamilekan Awoyede’nin aleyhinde 6 gün daha ek tutukluluk emri alındı.

Kazada her ikisi de ağır şekilde yaralanan bisikletlilerden Berkal Volkan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, zanlının 195 promil alkollü olduğunu belirlendi.

“Dikkatsiz sürüş” ve “Alkollü araç kullanma” suçlarından tutuklanan zanlı İbrahim Olamilekan Awoyede, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Hüseyin Kanat’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kanat, Lefkoşa-Girne anayolunun 2-3’üncü kilometreleri arasında, 13 Kasım’da, 06.30-06.50 saatleri arasında, kimliği meçhul sürücü yönetimindeki meçhul plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada güney istikametine doğru seyretmekte olan Berkal Volkan ve Nurettin Ulvi’nin kullanımlarındaki bisikletlerin arka kısmına, muhtemelen aracının sol ön kısmı ile çarptıktan sonra durmayıp, kaza yerinde isim ve adres vermeden ayrıldığını anımsattı.
Kanat,  kaza sonucu yaralanan bisiklet sürücüleri Berkal Volkan ve Nurettin Ulvi’nin, kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerinin halen sürdüğünü ve sağlık durumlarının kritik olduğunu mahkemeye aktardı.

Kanat, kaza mahallindeki kamera kayıtlarının incelendiğini ve kazaya methaldar aracın VM 220 plakalı araç olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Zanlının kazadan 6 saat sonra evinde belirlenerek tutuklandığını söyleyen Kanat, 195 promil alkollü olduğunu mahkemeye aktardı. Çıkan, Berkal Volkan’ın hayati tehlikesinin bulunduğunu, Nurettin Ulvi’nin ise omirliğinde kırık olduğunu belirtti.

Olay günü zanlının eğlendiği mekanın tespit edildiğini, aracında yolcu olan iki kadının tespit edilmesi gerektiğini söyleyen Çıkan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde 6 gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Berkal Volkan’ın durumu hala kritik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir