Başkasının evini kiraya veren Öztürk cezaevine gönderildifeaturedGazimağusa’da yalan beyanla anahtarlarını temin ettiği iki apartman dairesinden çaldığı eşyaları satıp, konu daireleri kiralayarak sahtekarlıkla para temin eden Okay Öztürk, tutuklanarak mahkemeye çıkartıldı

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da yalan beyanla, anahtarlarını temin ettiği bir apartmanın 2 dairesi içerisinden çaldığı eşyaları satıp, konu daireleri kiralayıp sahtekarlıkla para temin eden Okay Öztürk, mahkemeye çıkartılarak ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.
5’i benzer olan 24 sabıkası bulunan Oktay Öztürk’ün, işlediği iddia edilen ciddi suçlardan ileride yargılanmak üzere, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü tanık kürsüsüne çağırdı.
Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının, Gazimağusa’da, 2023 yılının Ekim-Kasım ayları arasında meydana gelen ev açma, sirkat ve sahtekarlıkla para temini suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
Löğmen Yücetürk, zanlının, Kali Land Bölgesi’nde Kuğulu Sokak üzerinde bulunan apartmanın kendisi olduğunu söyleyerek, 3 ve 4 nolu dairesinin anahtarlarını değiştirip, daireler içerisindeki buzluk, su sebili, çamaşır makinesi, TV, mikrodalga ve aleminyum merdiveni çalıp sattığını söyledi.
Yücetürk, zanlının bahse konu dairelerin 1’ini 150 Euro karşılığında bir aylığına, diğerini ise 16 bin TL’ye 2 aylığına kiralayıp sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.
Yücetürk, zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirtti ve zanlının 5’i benzer 24 sabıkası bulunduğuna vurgu yaptıktan sonra, zanlının cezaevinden 2019 yılında tahliye olduğunu anlattı.
Zanlının yargılanmadan kaçma ihtimalinin yüksek olduğuna vurgu yapan tanık polis, mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini istedi.
Huzurundaki talebi değerlendiren Yargıç Aysu Çakan Alakan, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 45 günü geçmeyen bir süre, cezaevine gönderdi.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Başkasının evini kiraya veren Öztürk cezaevine gönderildi

Yorumlar kapalı.