Başbakan Üstel: Güzelyurt Hastanesi İhalesi’ne önümüzdeki ay çıkılıyorfeatured


Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada;

BAŞBAKAN ÜSTEL, TABİPLER BİRLİĞİ’Nİ KABULÜNDE AÇIKLADI:

GÜZELYURT HASTANESİ İHALESİ’NE ÖNÜMÜZDEKİ AY ÇIKILIYOR

Başbakan Ünal Üstel, Tıp Haftası nedeniyle, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Ahmet Özant ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde birlik başkanı Ahmet Özant sağlıktaki sorunlar ve çözüm önerilerini içeren mektubu birlik adına Başbakan Ünal Üstel’e sundu.

Başbakan Ünal Üstel kabulde yaptığı konuşmada kendisinin de tıp camiasının içinden geldiğini hatırlatarak, “14 Mart Tıp Bayramı”nın öneminin ayrı olduğunu belirtti.

Ünal Üstel “Halkımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sağlayabilmenin yoğun çabası içerisindeyiz. Hükümete geldiğimiz günden beridir sorunları biliyoruz ve birer birer çözmek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Tıp Haftası nedeniyle kamuoyuna bir de müjde vermek istediğini belirten Üstel, Güzelyurt Hastanesi için önümüzdeki ay ihaleye çıkılacağını ve hem Güzelyurt hem Lefke halkının yararlanabileceği modern bir hastanenin kısa süre içinde halkın hizmetine sunulacağını açıkladı.

Öte yandan Girne Hastanesi  için de ekipman hazırlığı yapıldığını  ve kısa bir süre içinde Girne’deki yoğunluğun ortadan kaldırılacağını kaydeden Başbakan Üstel, Serdarlı, Maraş, Pamuklu ve Lapta’ya da sağlık ocağı  yapılacağını ifade etti.” ifadelerine yer verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Başbakan Üstel: Güzelyurt Hastanesi İhalesi’ne önümüzdeki ay çıkılıyor

Yorumlar kapalı.